Posted in Bez kategorii

Polubić dentystę

Nie przepadamy za dentystami – a szkoda. Prawdę mówiąc, decydującym kryterium wyboru dla pacjentów powinna być mimo wszystko sympatia. Dobry gabinet i zróżnicowane narzędzia są bardzo ważne, ale dobrze by było w pewnym sensie polubić wizyty.

Co jest w stanie przekonać nas, że dentysta (zobacz stomatolog wrocław) jest właśnie tym jedynym, któremu warto zaufać? Bardzo często to koledzy polecają nam gabinet stomatologiczny Wrocław ma mnóstwo dentystów, więc nie tak łatwo wybrać najlepszego. Najlepiej jednak użyć serwisów, na których oceniani są lekarze, a przy okazji i z for internetowych. Używając tych źródeł trzeba wystrzegać się skrajnych opinii.

Sprzęt dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Gabinet to wizytówka
Wszędzie już jest pięknie i nowocześnie, a gabinety są pięknie urządzone i zadbane – takie warunki osiągnęła konkurencja. Stomatologowie mają więc skomplikowane urządzenia, zdradzające całą prawdę o zębach pacjenta, ważna jest też możliwość zrobienia zdjęć RTG zębów, koniecznego przy skomplikowanych działaniach. Musimy mieć też możliwość do korzystania z dowolnych znieczuleń. Faktycznie nie umiemy ocenić wyposażenia, ale uspokaja nas to, co jest nowe i na dodatek nowoczesne – lubimy ładne gabinety.

Istotna jest także atmosfera w recepcji i to co ile zapisywani są pacjenci. Dobry czas to pacjent na godzinę, ale są też takie gabinety, gdzie, że zapisuje się aż czterech. To może słusznie wzbudzić wątpliwości.

Czy liczy się koszt?
Usługi stomatologiczne są bardzo dużym wydatkiem, a wsparcie NFZ-u jest niewielkie. Koszt wizyty ma duże znaczenie, ale przyjęło się, że droższe usługi są lepsze. Wszędzie jest jednak pewien niepisany cennik i dobry dentysta mieści się w pewnym przedziale cenowym. Wiadomo, że na dentyście nie możemy oszczędzać, jednak przepłacanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Inaczej wygląda sytuacja, w której poszukiwany jest ortodonta Wrocław ma dobrych specjalistów w tej dziedzinie, więc ich ceny są naprawdę wysokie, ale efekty są tego warte.

Największą oszczędnością tak naprawdę są regularne kontrole u dentysty. Zaniedbanie generuje wydatki i trudne zabiegi, o których nikt nawet nie chce słuchać.