Posted in Bez kategorii

Polskie przedsiębiorstwa wędliniarskie rozpoznawane są na całym świecie za jakość własnych wyrobów.

Osiemdziesiąt kilka % ludzi Polski zjada wyroby mięsne. Każdego dnia w zasadzie w każdych domach je się duże ilości wyrobów mięsnych. Większośćjest mięsożerne i właśnie z tego powodu będzie w Polsce wyjątkowo wiele firmy zajmujących się hodowlą, ubojem czy produkowaniem towarów mięsnych. Firmy mięsne, jakie ostatnio bardzo się poszerzyły (spowodowane jest to znaczącym wzrostem zapotrzebowania na mięso – ludność z corocznie statystycznie zjada znacznie więcej mięsa) tworząc przy tym nowe miejsca pracy.

mięso

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwy wzrost liczby firm mięsnych w kraju jest także wywołany znacznie większym eksportem produktów mięsnych jak i wędlin za granice. Wzrost eksportu nastąpił po wstąpieniu Polski do UE jak i podpisaniu paktu o wolnym przepływie towarów oraz usług między państwami członkowskimi. Wówczas popularna firma mięsna Nelpol z kraju bardzo intensywnie poczęły podbijać rynki zachodnie. Aktualnie ok czterdziestu procent produkcji mięsa oraz wędlin jest eksportowane. Bardzo często producent wędlin deleguje swoich przedstawicieli za granice w celu zdobycia klientów na swoje towary – wędliny od producenta w niskiej cenie. Owe przedsięwzięcia dedykowane są do kontrahentów indywidualnych (prywatne sklepy) jak również do nabywców hurtowych, jacy sprowadzają hurtową ilość wyrobów wędliniarskich i mięs. Naturalnie hurtowe kupowanie są niepodważalnie bardziej opłacalne, dlatego, że produkt w takim wypadku sprzedawany jest w bardzo dużo niższej cenie.

wędliny

Źródło: pixabay

Jednakże firmy mięsne w Polsce, głównie skupiają się na rodzimym rynku, a jak wiadome jest Polacy są miłośnikami produktów wędliniarskich i produktów mięsnych, przez co produkty muszą być najwyższej jakości.. Generalnie rodzime mięsa i wędliny znane są praktycznie w całej Europie i uchodzą za jedne z najlepszych. Właściwie dzięki temu są tak bardzo pożądane. Producent wędlin, który chce wypromować swoje produkty i przede wszystkim swoją markę koniecznie musi aktywnie udzielać się na różnego rodzaju targach.

Czyżbyś czuł chęć, by dostać dużo informacji na ów ciekawy temat? Potrzebujesz szczegółów? W takim razie naciśnij i sprawdź (http://www.cafepanamera.com/mlynki-do-kawy/) – nowe wpisy czekają na Ciebie.

A tych w Polsce i w Europie jest bardzo dużo. Na takich targach mówi się o sposobie produkcji wyrobów, ich magazynowaniu a także właściwym smaku.