Posted in Bez kategorii

Polecane techniki na katar

Zaczyna się się od piekących spojówek oraz ciągłego kichania. Następnie irytuje nas wodnista wydzielina z nosa. Nieżyt nosa. Nieprzyjemne uczucie, które pojawia się o każdej porze roku.

na temat

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, iż jedzenie to ostatnia rzecz o której na jaką w tych dniach mamy ochotę, odpowiednia dieta pomoże w szybszym tempie wrócić do zdrowia. Spotykamy się z opinią, iż nieleczony katar trwa siedem dni, leczony – tydzień. Możemy jednak włożyć między bajki, ponieważ nieleczony katar może trwać znacznie dłużej, a wówczas o zapalenie zatok nietrudno. Z tej przyczyny mamy zamiar nie przyjmować antybiotyku, nie wolno nam lekceważyć problemu.

Jeśli więc poczujemy wiele mówiące „kręcenie” w nosie, częstsze kichanie – niech naszą uwagę skupią domowe (jonizator do wody e-sklep) sposoby na katar. Przede wszystkim, jeżeli możemy sobie na to pozwolić – postarajmy się odłożyć na później wszystkie obowiązki

kubek z herbatą

Autor: Acacia Almeida
Źródło: http://www.flickr.com

wymagające dużego wysiłku fizycznego na zewnątrz. Nasze potrawy powinny być lekkostrawne. Sięgnijmy zatem po drób oraz ryby morskie.

Chcesz uzupełnić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (https://www.swiatleku.pl/category/kosmetyki-do-cery-dojrzalej) informacji.

Rozgrzeją nas ciepły rosół i herbata z imbirem. Przygotujemy ją ze świeżo utartego korzenia imbiru z goździkami, łyżką miodu oraz cytryną. Imbir wykazuje właściwości rozgrzewające, działa także przeciwzapalnie dlatego w okresie jesienno-zimowym obowiązkowo powinien być stosowany jako przyprawa do potraw.

Już w okresie jesiennym warto przygotować nalewkę imbirową, znakomitą na infekcje i lepszą odporność. Trzeba obrać 2 korzenie świeżego imbiru, po czym pokroić na małe plasterki lub zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Przełożyć do wysokiego naczynia, zalać 1/2 l wódki, zakręcić i odstawić na dwa tygodnie. Po odsączeniu przelać do butelki i pić po łyżeczce 2-3 razy dziennie. Ulgę przyniosą nam również inhalacje. Należy tylko do wypełnionej wrzątkiem miski dodać sól bocheńską i 200ml naparu, np. szałwii. A jeżeli zechcemy połączyć przyjemne z pożytecznym weźmy ciepłą kąpiel z dodatkiem kropli olejku np. miętowego oraz paru łyżek soli kuchennej. Taka ”parówka” nie tylko ułatwi oddychanie, ale cudownie nas zrelaksuje.

Sprawdź też duży wybór herbat na QualiaShop.pl