Posted in Zdrowa dieta

Pięć powodów, które przybliżą Cię do nabywania zdrowej żywności

Pożywienie, które dostarczamy sobie każdego dnia ma ogromny wpływ na kondycję naszego ciała, ale także na samopoczucie. Powinniśmy zatem dbać, aby razem z koniecznymi dla funkcjonowania witaminami i składnikami mineralnymi nie podawać sobie zanieczyszczeń czy trucizn.

Autor: Eduardo Mueses
Aby mieć pewność, że jemy zdrowo decydujmy się wyłącznie na żywność z certyfikowanych ekologicznych gospodarstw. Należy przyznać, że wpływ żywności na nasz organizm jest podstawowym argumentem przemawiającym za wyborem produktów z wspomnianych już upraw ekologicznych.

Kolejnym istotnym powodem jest fakt, iż tego typu uprawy są na czołowym miejscu wśród wyjątkowo rygorystycznie traktowanych upraw w rolnictwie europejskim. Nie mamy podstaw, aby zatem bać się, iż przebieg produkcji jest niezgodny z certyfikatem.

O tym, iż zdrowa żywność musi być warta ceny jaką trzeba ponieść świadczy to, że cena ta odbija koszty produkcji – zdrowa żywnośćzdrowa żywność (sprawdź żywność ekologiczna) ekologiczna). Rolnicy eko obarczeni są znacznie wyższymi nakładami finansowymi, ponieważ nie używają szkodliwych chemicznych nawozów, ani sztucznych środków ochrony roślin.

Intrygują Cię przeróżnego typu inne wiadomości (https://www.przychodniazycie.pl/315,Psychoterapeuta.html)? To świetnie, ponieważ masz szansę przejść na następną witrynę i tam przestudiować szczegółowe wiadomości.

Cena zwyczajnych produktów jest najczęściej niższa, ale ukryty koszt tych produktów wyjdzie na światło dzienne w najbliższej przyszłości, w postaci skażonych rzek i jezior oraz zniszczonych, wyjałowionych ziem. Niestety poniesiemy go wszyscy.

Co jednak z produktami importowanymi spoza Unii Europejskiej? Czy możemy pokładać w nich ufność, jak ma to miejsce w przypadku produktów lokalnych? Czy importowana z Indii herbata ryżowa (zobacz sklep rawfoods) będzie produkowana w równie restrykcyjnych okolicznościach? Jeżeli ma ona przyznany właściwy certyfikat – nie mamy powodów do obaw.

Zdrowa żywność to nie tylko uprawy eko. To również dbanie o skład tego co zjadamy. W zwyczajnych artykułach spożywczych często mamy do czynienia z sytuacją, gdy przekroczone są wszelkie normy zawartości cukru, czy soli. Myślę, że nie trzeba być szczególnie oczytanym w tym temacie, aby zdawać sobie sprawę z ich negatywnego wpływu na nasz stan zdrowia.