Posted in Bez kategorii

Obowiązki przychodni – jakie rzeczy warto wiedzieć?

Każdy, kto ma ubezpieczenie lecznicze, może się za darmo leczyć w placówkach, które posiadają podpisaną umowę z NFZ. Są to ambulatoria zbiorowe, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To chory decyduje, kto ma go przyjmować. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego medyka wtedy, jak ma on już pod opieką 2750 pacjentów.

pani doktor

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy niezadowoleni z usług, posiadamy prawo dokonać zmiany medyka. Darmowo możemy to uczynić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za jakiekolwiek dodatkowe odpisanie zapłacimy 80 zł. Odstępstwem są sytuacje, kiedy zmienimy miejsce zamieszkania, albo kiedy medyk odszedł z pracy. () Przychodnia podstawowej troski zdrowotnej realizuje diagnostykę w stopniu podstawowym, prowadzi też bezpłatne programy ochronne. W każdej lecznicy znajduje się gabinet (masaż dla dwojga katowice) zabiegowy, gdzie pacjenci robią pomiary ciśnienia, cukru we krwi, lub EKG. Pracuje w nich wykwalifikowana załoga medyczna, zdecydowana nieść pomoc jakiemukolwiek choremu. Ponadto każdy pacjent ma obowiązek wybrać pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie ma obowiązek regularnie wykonywać istotne badania. Jeżeli doktor rodzinny ustali jakiekolwiek odchylenia w wynikach, pacjent odbiera skierowanie do lekarza specjalisty. Do niektórych fachowców nie jest pożądane skierowanie, ale o tym poinformuje pacjenta doktor kierujący. O niezbędności dokonania badań postanawia doktor. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za wyznaczone przez niego badania, o ile wykonamy je w miejscu określonym na skierowaniu. Lekarz ma bowiem podpisaną umowę z tą właśnie placówką i w tamtym miejscu musi kierować chorych. Odrębne reguły dotyczą wyłącznie ogromnie wielopłaszczyznowych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, lub mammografii.

Dowolna przychodnia, jaka ma podpisany kontrakt przeprowadzi takie badanie.
Obowiązkiem personelu medycznego zatrudnionego w lecznicach jest zapewnienie pacjentom fachowej, życzliwej troskliwości medycznej w obszarze specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie praw chorego, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, oraz postęp działalności z obrębu wszechstronnej prewencji i promowania zdrowia.