Posted in Bez kategorii

O tym jak poprawić wygląd uzębienia

Jeśli jesteś zdrowy, twój uśmiech powinien to odzwierciedlać – namawiają dentyści. Mało tego, są zadania, że zadbane zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Regularna higiena i leczenie ubytków wpływa korzystnie na zdrowie układu pokarmowego, serce, płuca, a nawet na jakość satysfakcjonującego życia seksualnego. Statystyki jednak biją na alarm, że statystyczny Kowalski ma niekompletne uzębienie.

narzędzia dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Problem jest poważny. Braki w uzębieniu powodują, że pozostałe zęby ścierają się (utrata szkliwa), zaczynają się przesuwać i pochylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie (zobacz torbiel zęba czy trzeba usunąć) zaczynają się chwiać. Z tego powodu nie powinniśmy zwlekać z wizytą u stomatologa. czytaj więcej

u dentysty

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

A co gdy nasze zęby, mimo że są zdrowe, to na takie nie wyglądają? W owych momentach z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Najprostszym zabiegiem, który poprawi stan naszych zębów jest wybielanie, dzięki któremu w krótkim czasie odzyskują dawną biel.

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, jednak przestrzeń, która pojawia się między górnymi, środkowymi siekaczami czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie stomatolog może zaproponować nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo delikatne, naklejane na zęby. Z racji, iż są wykonane z bardzo twardego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. To błyskawiczny i ciesząca się uznaniem metoda na posiadanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą stomatolog Wrocław może zmienić pacjentowi odcień zębów, poprawić ich kształt oraz długość i szerokość, a także odbudować nieestetyczne braki. Szukaj tutaj

Idealną metodą na uzyskanie pięknego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy i wymowy są implanty. Dentysta wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki zostaje wkręcona śruba stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.

Piękny uśmiech jest naszą wizytówką i potrafi zdziałać cuda. Pomaga przełamać pierwsze lody. Dodaje wiary w siebie i optymizmu. Zwyczajnie, odmładza!