Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

O czym musisz wiedzieć na temat wirtualnego biura

Prowadzenie firmy obciąża przedsiębiorców wieloma wydatkami. Z racji iż tylko nieliczni mają w posiadaniu własną powierzchnię biurową, jednym z najważniejszych, stałych wydatków firmy jest opłata za wynajem lokalu.

Zgadza się, koszt ten możemy ograniczyć prowadząc firmę w domu, lecz czy jest to dobra decyzja? Wymaga to on nas odpowiednich warunków mieszkaniowych i samodyscypliny. Interesy w kawiarni także nie mają dobrego wpływu na rynkową pozycję firmy. Czy konieczny jest wynajem lokalu? Nie.

biuro

Autor: Alexis Marcou
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą przychodzą nam biura wirtualne – propozycja dla przedsiębiorców wkraczających właśnie na drogę biznesu. Na polskim rynku po raz pierwszy biura wirtualne zaczęły powstawać około dekadę temu. Od tego czasu obserwujemy stały rozwój ich działalności. Znaczne obniżenie kosztów jakie zapewnia e-biuro oraz posiadanie siedziby firmy w prestiżowej lokalizacji to główne powody dla których warto zainteresować się tą propozycją. To także znaczna oszczędność czasu, gdyż całą obsługę sekretarską możemy oddać w ręce profesjonalistów. Firma decydująca się na wirtualny adres w Łodzi oszczędza na kosztach czynszu, rachunkach za media, wyposażeniu oraz zatrudnieniu pracowników biurowych. Ponadto takim adresem możemy posługiwać się we wszystkich urzędach, rozpowszechniać go na stronach www, wizytówkach i innych materiałach reklamowych unikając przedstawiania swojego prywatnego adresu.

Idea wykorzystania wirtualnego biura jest stworzona dla małych firm, jak i rozpoczynających działalność, które niejednokrotnie działają w sposób mobilny, wykonując usługi bezpośrednio u klientów. Rozwiązanie to dobrze sprawdza się również u tych właścicieli firm, których praca (zobacz oferta pracy) przebiega przy komputerze. Ograniczenia branżowe w tym biznesie nie mają miejsca. Na pewno zastanawiamy się jak prezentują się kwestie finansowe mające związek z wirtualnym biurem. Otóż aspekt ten jest związany z miejscem położenia oraz standardem danego lokalu. Zależnie od indywidualnych ustaleń i zasobności portfela właściciela firmy.