Posted in Bez kategorii

Nowoczesne środki farmakologiczne – kilka ciekawych danych

Anti-aging to dziedzina wiedzy zajmująca się wydłużaniem ludzkiego życia. Albowiem długie, pełne zadowolenia życie to odwieczne marzenie każdego człowieka. Od zamierzchłych czasów pojawiało się w baśniach i opowieściach, których śmiałkowie prowadzili poszukiwania źródła wody, mogącej dać wieczną młodość i zdrowie.

tabletki

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach postęp wiedzy medycznej w znacznym stopniu nas przybliżył do spełnienia tego marzenia. Okazuje się, że współczesna medycyna zna już pewne metody, które mogą sprawić, iż upływ czasu ostrożniej obejdzie się z ludzkim ciałem. Na pewno istotna jest odpowiednia dieta. Jednym z powodów wpływających na starzenie się jest oksydacja. I tu z pomocą przychodzą suplementy diety. Znajdziemy pokaźną ilość wszelakich preparatów pozbywających się nadmiaru wolnych rodników. Po trzecie, odpowiednie wysycenie naszego dnia zdrowym ruchem i prozdrowotną gimnastyką. Jednak w porównaniu z tym, co ma się zdarzyć w już nie tak odległej przyszłości, to zaledwie skromny początek.

Ray Kurzweil, naukowiec, wynalazca, informatyk, uważa że już niedługo wspierana informatyką medycyna tak niebywale się rozwinie, iż w zasadzie będzie możliwa naprawa każdego psującego się ludzkiego organizmu. Z tej przyczyny sądzi, że ważnym jest, by w „zdrowym ciele” doczekać owych magicznych 20 lat. Być może potem ludzkość zacznie się ocierać o nieśmiertelność?

Co więc zrobić by przetrwać najbliższe dwadzieścia lat? Rada nas nie zaskoczy, gdyż kluczem jest stosowna suplementacja, czyli przyjmowanie składników (witamin i innych substancji egzogennych), których nie jest w stanie dostarczyć mu codzienna dieta. A dzieje się tak co najmniej z dwóch powodów, : po pierwsze dlatego, że z wiekiem maleje zdolność organizmu do przyswajania wielu kluczowych substancji z pożywienia. Po drugie, bo we współczesnej żywności owych substancji jest…coraz mniej. Zaintrygowany? Sprawdź rutimax i dowiedz się więcej.

W teorię Kurzweila możemy wierzyć czy też nie. Czy okaże się dobrym wróżbitą? Nie pozostaje nam nic innego, jak prowadzić zdrowy tryb życia, pamiętać o jego spostrzeżeniach i …przekonać się o ich słuszności już za kilkanaście lat.