Posted in Bez kategorii

Niekiedy przytrafiają się w naszym życiu nieszczęśliwe momenty, które należy przepracować z psychologiem

Na szczęście lata, gdy słyszało się, że do psychologa chodzą tylko „wariaci”, już odeszły w zapomnienie. Dzisiaj ludzie nie obawiają się już poszukiwać pomocy.

rozwiązania

Autor: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Nie wolno czuć się zażenowanym dlatego, że potrzebne jest nam wsparcie psychologa. Przecież to specjalista w swej dziedzinie. Jeśli na przykład boli nas serce, to nie czekamy z wizytą u kardiologa tylko z tego powodu, że boimy się tego, co ludzie będą gadać. Nie żyjemy przecież w XIX stuleciu. Psychoterapia jest pewnym ludziom niezbędna tak, jak innym ortopeda. Pamiętajmy o tym, że nie ze wszystkimi przeżyciami w naszym życiu jesteśmy w stanie dać sobie radę sami. Bywają takie traumy (napady, gwałt) czy przykre wydarzenia (odejście bliskiej osoby), w których niezbędny będzie nam fachowiec.

Zobacz także inną bazę artykułów przedstawiających niniejszy temat – bez obaw – wejście za darmo (http://www.osadaempatia.pl/leczenie-alkoholizmu/), więc wejdź na ten odnośnik!

Pomocnych Psychologów możemy znaleźć w internecie. Nie zapominajmy jednakże o tym, że nie wszyscy są specjalistami od wszystkiego. Zatem jeśli poszukujemy psychologa od terapii par, to nie należy zapisać się do kogoś, kto się tym nie zajmuje. I co najistotniejsze — należy się uzbroić w cierpliwość. Nasz mózg oraz świadomość bywają bardzo złożone. Nie oczekujmy pełnego wyleczenia po pięciu sesjach. Leczenie naprawdę trudnych przypadków (molestowanie, bicie itd.) trwa niekiedy nawet kilka lat.

Bywa też tak, że po pewnym czasie wrócimy na terapię. Wszystko jest kwestią bardzo indywidualną. Bywa również tak, że lekarz zaoferuje nam wsparcie terapii przy pomocy tabletek nasennych czy uspakajających.