Posted in Bez kategorii

Najpopularniejsze błędy żywieniowe, czyli czego unikać, aby cieszyć się doskonałym zdrowiem i szczupłą sylwetką

Każdy z nas pragnie cieszyć się świetnym zdrowiem i nienaganną sylwetką. Choć tego chcemy i za tym dążymy, to nieustannie robimy te same pomyłki żywieniowe, jakie odciągają nas od urzeczywistnienia celu. Czego więc w takim razie należy unikać?

Kanapka z karczochem

Autor: Scandic Food
Źródło: Scandic Food
W pierwszej kolejności nie powinniśmy się przejadać. O wiele korzystniejsze dla naszego organizmu oraz naszego samopoczucia są częstsze, ale niewielkie posiłki, gdyż nie radzi on sobie zbyt właściwie ze spalaniem większej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż darujmy sobie następną dokładkę na obiad – wystarczy to, co włożymy sobie za pierwszym razem. Nie potrzeba następnej łyżki ziemniaków lub smażonego na oleju kotleta. Jeżeli trudno nam pomniejszyć porcje, należyty będzie mały talerzyk, na jakim po prostu nie zmieścimy nazbyt wiele. Po drugie trzeba konsumować pomału.

Opisywany temat jest dla Ciebie zajmujący? To przejrzyj, że pozostałe strony także mają zbliżone dane, które pochłoną Cię totalnie.

Jedzenie na szybko szkodzi, a w szczególności cierpi na tym żołądek, który później może pobolewać. Poza tym kanapek, słodkich bułek czy innych smakołyków jedzonych na przykład w autobusie nie traktujemy jako posiłku i zaraz i tak weźmiemy coś większego, toteż lepiej jest darować sobie nadmienione przyjemności – na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź. Chyba że będziemy jeść marchewkę albo selera. Słone frykasy i słodkie rarytasy koniecznie musimy odstawić, gdyż każdego dnia uzbiera się z nich naprawdę dużo zbędnych kalorii, jakie jedynie powiększą nasz brzuch albo co gorsze wejdą w boczki, jakich i tak nie możemy się pozbyć. Nie pijmy słodkich, gazowanych napojów. Musimy popijać wodę, choć dwa litry codziennie, a zamiast jednej szklanki można napić się świetnego, naturalnego soku. Soki są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę dużym błędem jest także nie jedzenie śniadania. To zasadniczy posiłek dnia, dlatego wstańmy wcześniej, lecz nigdy o nim nie zapominajmy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętając o powyżej ukazanych regułach prościej ci będzie mieć figurę, o której marzysz. A i pozbywając się niewłaściwych nawyków zauważysz, że czujesz się znacznie korzystniej (przeczytaj na stronie). Dobrze trzymać się tych nawyków i wpoić je swojej rodzinie, by zdrowie cały czas wam dopisywało, jak również nigdy go nie będzie brakowało, a o to właśnie chodzi w naszym naszym życiu na co dzień.