Posted in Sprzęt dla sportowców

Najdoskonalszy sposób, żeby uprawiać biegi cały rok to zakup bieżni. No tak, ale na którą się zdecydować. Na co należy zwracać uwagę?

Planowanie tras joggingowych może być kłopotliwe,zwłaszcza w mieście. Kupienie bieżni do treningów umożliwia ćwiczenie w domu,przykładowo podczas oglądania filmu. To zresztą wyłącznie jedna z wielu atutów stacjonarnych bieżni – aby poznać ich więcej, przeczytaj nasz poradnik.

pełna oferta

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego właściwie kupować bieżnię? Bieganie na bieżni pozwala równoczesne wykonywanie innych zajęć – czytania lub oglądania filmu. Oczywiście,mamy szansę biegać na świeżym powietrzu, tak jest zdrowiej, bo oprócz poprawy kondycji i tracenia zbędnych kalorii, można też dotlenić organizm. Niestety, kłopotliwe planowanie tras treningowych, zmienna pogoda, niskie temperatury czy deszcz, mogą bardzo zniechęcić do biegania. Zamiast wyprawy do tłocznej siłowni, możemy w zainwestować w bieżnię treningową. W jaki sposób różni się bieżnia treningowa dedykowana do domu od tej, na której ćwiczymy w siłowni? Ta druga musi być znacznie bardziej wytrzymała, gotowa do pracy kilka-kilkanaście godzin dziennie, taka jak firmy Kettler (przejdź na stronę dystrybutora). Ma lepszy, mocniejszypotężniejszy silnik, dłuższe pasy do biegania. Jest bardziej wytrzymała, posiada wiele funkcji, ale też jej koszt jest wyższy.

Jakiego typu mamy dostępne bieżnie? Jedną z nich jest Bieżnia magnetyczna (czyli mechaniczna). To niedrogie, tanie rodzaje bieżni. Ich pas do biegania nie jest utrzymywany silnikiem – należy wprawić go w ruch samemu,zaczynając marsz, a potem biegnąc. Są wyposażone w różnorodne pokrętła – do regulowania oporów i pochylenia bieżni. Czasami mają ekran, z którego można odczytać ilości spalonych kalorii, szybkości biegu. Nie umożliwiają jednak wybierania programów dostosowanych do umiejętności ćwiczącego, co znaczy tyle, że korzystanie z nich może wymagać wiedzy na temat wybierania optymalnego tempa treningu. Uwaga! Bieżnie mechaniczne nie zapewniają właściwej amortyzacji stawów.

Zaciekawiły Cię wiadomości opublikowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (https://www.ibombo.com/dystrybutorzy/), która też Cię się spodoba.

Doskonalsze są bieżnie elektryczne. Są zaopatrzone w silnik – od jego jakości i siły jest zależne w ogromnej mierze jakość i trwałość maszyny. Pas biegowy startuje automatycznie, podobnie jak wznios (nachylenie), chociaż w tym wypadku wiele zależy od modelu. Ponadto, bieżnie elektryczne są zaopatrzone w szereg udogodnień: systemy amortyzacyjne, programy z treningami, możliwość ustawiania profili użytkownika. Wadą jest z pewnością hałaśliwa praca i cena, która zaczyna się od 900 złotych.