Posted in Zdrowy tryb życia

Medykamenty na problemy z brzuchem – podpowiedzi

Trudności z brzuchem mogą trafić się wszystkim, nie tylko podczas podróży, lecz również będąc domu. Możemy bowiem zjeść coś nadpsutego albo zaszkodzi nam ulubiony posiłek, który dotychczas nigdy nie wywoływał żadnych rewolucji w żołądku. Czasem może się okazać, że nawet kilka wizyt w toalecie nie pomoże i potrzebne będą określone tabletki.

tabletki w listku

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dolegliwość nie jest jeszcze poważna, można kupić w aptece środki dostępne bez recepty, np.

Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www, które zawierają również informacje na to zagadnienie – wejdź więc tu.

. Jest to suplement diety działający w przypadku odchyleń w pracy jelit lub u pacjentów po leczeniu antybiotykami, które także cierpią na opisywane schorzenia, w tym zaparcia oraz biegunki. Z dawkowaniem można zaznajomić się na ulotce, jednakże zazwyczaj połyka się 1 kapsułkę na dzień i nie można zwiększać tej dawki. Leki tego rodzaju nie powinny być powodem żadnych skutków niepożądanych, ale jeśli takowe wystąpią, należy je jak najszybciej odstawić.

Apteka

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy samodzielne leczenie nie daje pozytywnych wyników, czas iść do lekarza. Doktor może nam przepisać np. controloc, który jest wskazany w leczeniu schorzeń jelit, jak również żołądka, a jego nadrzędne zadanie to zredukowanie wydzielania kwasu solnego. Dawki różnią się w zależności od wieku pacjenta oraz przypadłości, na którą cierpi. Nie zmieniajmy zaleceń lekarza, tylko skrupulatnie bierzmy zlecone dawki, by jak najszybciej rozprawić się z nieprzyjemną dolegliwością i ponownie cieszyć się zdrowiem. Nie zapominajmy, aby każde lekarstwa zawsze przechowywać w miejscu niedostępnym dla maluchów, ponieważ szybko można doprowadzić do nieszczęścia. Poza tym tabletki powinny być schowane w zacienionym miejscu, lecz nie w lodówce – chyba, że tak mówi ulotka.

Problemy z brzuchem u najmłodszych za każdym razem trzeba skonsultować u specjalisty. Nie leczmy sami naszych pociech, ponieważ może się to skończyć jeszcze gorzej, a nikt nie lubi lądować na pogotowiu w środku nocy, albo – co gorsza – w szpitalu. Dorosły także powinien zweryfikować czy wszystko w porządku, jeśli schorzenia nieustannie się powtarzają bądź nie możemy sobie na własną rękę już z nimi poradzić. Im szybciej pójdziemy do lekarza, tym szybciej dowiemy się, co nam dolega i wrócimy do zdrowia zapomniawszy o trapiących nas kłopotach.