Posted in Finanse a sport

Kalkulacja deklaracji podatkowej – w jaki sposób sobie poradzić z PIT-8c.

Złożenie PIT-u to czynność, zktórą styka się każda osoba. PIT-y należy rozliczyć niepóźniej do ostatniego dnia marca danego roku. Formularzy jest jednak tak dużo, iż często nie sposób dojść, który będzie odpowiedni. Najczęściej ważna staje się sugestia Księgowego.

Jednakże

obliczanie podatku

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

jest także dużo sytuacji, w jakich nie wiadomo, co wypełnić w danym formularzu. Takowy problem pojawia się z na przykład PIT-em-8c. Deklaracja ta nie odbiega od innych jeżeli chodzi o miejsce jej składania. Konieczne jest to bowiem rozliczyć w urzędzie skarbowym odpowiednim do miejsca zameldowania. W PIT-cie trzeba uzupełnić miejsca, które widnieją na kwicie, a wówczas będziemy przekonani, że podatek dochodowy od osób fizycznych był złożony w US należycie. Koniecznie zobacz: .

obliczanie pitu

Źródło: pixabay.com

Które formularze będę przydatne, gdy mamy działalność gospodarczą? Warto sprawdzić: wFirma. Z pewnością deklaracja PIT-8c odnosi się do tych, jakie warto brać pod uwagę. Dotyczy on między innymi: dochodów z odmiennych źródeł od tych, które zostały, uzyskane tytułem ekwiwalentu za pracę, zwrotu przez spółdzielnię nakładów na poczet lokalu, kar umownych, umorzeń zobowiązań oraz alimenty. W składanej deklaracji nie można załączać przychodów zwolnionych z opodatkowania.

PIT-8C jest podstawą wypełnienia 2 odmiennych zeznań podatkowych. Gdy występują przychody z odpłatnego skupu akcji podatnik będzie obowiązany wypełnić formularz PIT-38, a gdy informacja PIT-8C (więcej: ) posiada przychody z różnych miejsc, odpowiednie będzie złożenie deklaracji PIT-36.

Jeśli omawiane w tym wpisie omówienie głęboko Cię zajęło, to zalecam te informacje (http://pitprojekt.pl/bazawiedzy/gdzie-wypelnic-pit-online/) – ono jest tak samo fascynujące, jak tekst, który teraz czytasz.

Jeżeli posiadamy przychód uwzględniany jako inne źródła dochodu, a dochody z innych źródeł, podlegające opodatkowaniu na ogólnych alkaliach przy wykorzystaniu skali podatkowej, od jakich ani płatnik, ani podatnik w czasie roku podatkowego nie posiadał obowiązku ściągania zadatków, rozlicza się w deklaracji rocznym PIT-36.