Posted in Bez kategorii

Jakim wyrobem zastąpić biały cukier? Kilka sposobów i porad.

Cukier to podstawowe źródło żywiołowości i witalności człowieka. Ikra pozyskanaw konsekwencji procesu rozkładania i przyswajania ich jest w większości wypadków długookresowa i stała, niemniej jednak wyłącznie w przypadkach, gdy mamy do czynienia z „właściwym cukrem”. Którym wyrobem więc zastąpić zwykły biały cukier, jaki często nie jest należyty dla systemu odpornościowego?

Kiedy naturalny cukier będzie poddany rafinacji i koncentracji, siła życiowa ulega rozproszeniu, a normalna równowaga – zachwianiu. Cukier rafinowany przechodzi do krwiobiegu ekspresowo i w znacznych wielkościach, co powoduje szok dla żołądka i trzustki. Dochodzi wobec tego do zakwaszenia organizmu i do utraty wapnia. Cukier nieraz tytułowany jest „białym zabójcą” ze względu na mnóstwo niebezpieczeństw, jakie ze sobą niesie.

Kaszanka z grilla

Nadwyżka cukru powoduje otyłość, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, choroby serca, anemię, naruszenie wytrzymałości, próchnicę. Przyczynia się do zaistnienia opryszczki, infekcji drożdżycowych, raka, zakłóceń miesiączkowania, impotencji. Przytłumia umysł, tworzy nerwowość, zdenerwowanie. Dla osób lubiących słodkości mamy dobrą wiadomość: są zastępniki, które możemy śmiało (lecz też rozważnie) użytkować w zastępstwie białego cukru. Pierwszym z nich jest miód, jaki mimo większej kaloryczności zawiera pewne minerały i enzymy, a wobec tego nie zaburza stabilności mineralnej organizmu człowieka.

Niesłychanie dobry jest również syrop klonowy, o gęstej spoistości, który zawiera sole mineralne tudzież witaminy z grupy B, biotynę i kwas foliowy. Następny towar to syrop z agawy, który jest potężnie wolniej wchłaniany. Mieści w sobie ogromną ilość inuliny, czyli naturalnego probiotyku tudzież poprawia pracę przewodu pokarmowego. Jeśli nie chcemy używać wyżej wymienionych zamienników i nadal zmagamy się z dylematem czym zastąpić biały cukier cukier królewski ( czym zastąpić biały cukier), można skorzystać z ksylitolu.

Uzyskiwany jest na ogół z brzozy, jest jednakowo słodki jak jego biały odpowiednik, jakkolwiek ma w przybliżeniu 40% kalorii mniej. Będzie perfekcyjny dla osób na diecie, ponadplanowo umacnia układ immunologiczny i broni przed chronicznymi chorobami.

Zastępników białego cukru jest nadal dużo, tymczasem teraz, w lato, rozkoszujmy się pogodą grillując i jedząc przysmaki z rusztu. Kiełbaski, kaszanka z grilla przygotowana z cebulką to świetne pomysły na obiady i weekendowe kolacje – sprawdź przepisy.

Przebywając w towarzystwie najbliższych czy też gości zajmijmy się rozmową – w takim przypadku także nie będziemy myśleli o słodkościach.