Posted in Bez kategorii

Jakim sposobem skutecznie zgubić zbędne kilogramy?

Wiele ludzi ucieka się do korzystania z różnego rodzaju diet, aby wygrać walkę z otyłością. Jednakże wielu z nich wraca do swojej wyjściowej wagi krótko po zakończonej kuracji odchudzającej. W rezultacie doprowadza to do zaostrzenia rygorów diety oraz zastąpienia poniektórych posiłków specjalnymi koktajlami dietetycznymi.

Powyższy cykl tracenia, a potem powtórnego przybierania na wadze określany jest powszechnie efektem „jo-jo”.

Niniejszy wpis posiada fascynujące dane na prezentowany wątek – jeśli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę folie ołowiane, która omawia zbliżone zagadnienia.

Efekt ów może znacznie utrudnić zrzucenie zbytecznych kilogramów. Dzieje się tak gdyż każdy z cykli tracenia i powtórnego przybierania na wadze obniża możliwości przemiany materii. W efekcie gros osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała w oparciu jedynie o dietę.

W sprzedaży jest sporo środków wspomagających odchudzanie dostępnych zarówno bez recepty, jak także wydawanych za jej pośrednictwem. Mogą one działać na obniżenie apetytu, bądź na redukcję ilości tłuszczów przyswajanych przez organizm. Pomimo przystępności wielu znanych środków, długotrwałe stosowanie ich może nieść z sobą niemiłe konsekwencje uboczne, które sprawiają, że prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeśli metody konwencjonalne nie pomogły nam utracić zbytecznych kilogramów i zapewnić utrzymania należytej wagi, wówczas wyjściem mogą być metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podług najnowszych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tzw. chirurgia bariatryczna bądź chirurgia metaboliczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami przynosi najlepsze rezultaty w osiągnięciu długofalowej utraty nadwagi. Trzeba pamiętać, iż chirurgia metaboliczna niesie z sobą ryzyko, stąd też decyzja o takim leczeniu nie może być podejmowana nierozważnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg neurochirurgiczny – (operacje endoskopowe kręgosłupa) chirurgiczny nie jest panaceum samym w sobie. Sukces zależy od samodyscypliny i zaangażowania pacjenta chcącego odmienić swe przyzwyczajenia żywieniowe oraz styl życia. Sprawdź także informacje o resekcji rękawowej żołądka

Od wielu lat opaska żołądkowa jest jedną z najbardziej popularnych metod chirurgicznego leczenia otyłości w Europie. Zabieg ten należy do stosunkowo prostych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W rezultacie tegoż zabiegu zostaje wytworzony nowy, mały zbiornik żołądka, który ogranicza ilość spożywanego jedzenia, co przekłada się na utratę masy ciała.