Posted in Bez kategorii

Jakim sposobem pomaga się narkomanom?

Rehabilitacja uzależnionych od używek można rozdzielić na trzy podstawowe kroki, detoksykacja, rehabilitacja i leczenie utrzymująca. Kiedy pacjent ukończy cykl zaprzeczania i zda sobie sprawę z osobistego nałogu, pojawia się pytanie: co począć?

strzykawki

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy wiedzą, jak wygląda leczenie alkoholizmu, niewielu sprosta zwrócić się do stosownych organizacji, czy ośrodków leczenia alkoholizmu. Ażeby powrócić do zdrowia, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedź na pytanie, jak się kurować z alkoholizmu. Istnieją przeróżne rodzaje terapii alkoholizmu. Dobór jednej z nich zależy od szczebla nałogu, typu przyjmowanej substancji i pragnienia współpracy chorego ze specjalistą. Leczenie za każdym razem jest zestawiane indywidualnie i wymaga od pacjenta znaczącego wysiłku, cierpliwości i czasu. Ażeby zacząć kurację, uzależniony winien zameldować się do jednego z miejsc ambulatoryjnych oferujących pomoc w wyjściu z alkoholizmu. Może również skorzystać z usług ośrodków prywatnych, bądź zgłosić się do placówki MONAR-u. W takich punktach postawiona pozostanie diagnoza, oraz wypisane będzie skierowanie na stosowne leczenie. -> więcej

psychoterapeuta na spotkaniu

Autor: Solveig Rundquist
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nałóg jest na tyle zaawansowany, że chory nie może już piastować żadnych funkcji w społeczeństwie, konieczne może się okazać pobyt w ośrodku leczenia alkoholizmu.http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/toksyna-botulinowa-botoks-wroclaw/ botoks wrocławNiekiedy jednak wystarczy kuracja w warunkach ambulatoryjnych wspomagane przez członkostwo w rozmaitych grupach wsparcia, w których udział obowiązywać będzie z trzymaniem abstynencji. By skorzystać z terapii, chory musi mieć niezwykle mocną ochotę zerwania z nałogiem. Kuracja ukierunkowana na wstrzemięźliwość, polega bowiem na uczestnictwie w spotkaniach grup terapeutycznych, w trakcie których terapeuta buduje otwarte stosunki z pacjentami i uczy ich radzić sobie w trzeźwym życiu. Możliwości terapii alkoholizmu jest dużo.

Spodobał Ci się ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy (https://stojo.pl/butelka) do kolejnych naszych wątków, które będą o podobnej dziedzinie.

Wszystko zależy od dobrej woli alkoholika i pomocy bliskich. Forma kuracji trzeba dobrać do indywidualnych potrzeb chorego, co daje wysoką skuteczność. Trzeba pamiętać, że w przypadku nałogu od narkotyków, żadna kuracja nie zapewnia pewności całkowitego wyjścia z nałogu, mimo to powinno się podejmować walkę z alkoholizmem.