Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Jakie umiejętności musi mieć kandydat na stanowisko kierownika do spraw logistyki?

Czy wiesz, że do niedługiego czasu żadna szkoła wyższa nie miała specjalnego wydziału, który powinien uczyć specjalistów do spraw logistyki? Na tym etacie zatrudniano więc osoby o w najwyższym stopniu zbliżonych kwalifikacjach oraz odpowiednim doświadczeniu.

Transport i logistyka

Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które nie miały kierunkowego wykształcenia, musiały mieć m.in. doświadczenie w prowadzeniu swojej firmy, w prowadzeniu buchalterii oraz były zatrudniane na etacie pod nazwą logistics manager. Aktualnie wiele uczelni o profilu ekonomicznym prowadzi studia podyplomowe z zakresu koordynacji działań. Tego typu menedżer jest zatrudniany w różnego typu korporacjach z branży spedycyjnej, FMCG lub np. produkcyjnej. Do jego zadań należałoby nadzorowanie nad pionami koordynacji działań. Posiada to olbrzymie znaczenie w firmach międzynarodowych, w których niezbędna jest koordynacja szeroko rozumianych przedsięwzięć.

Obecnie abiturienci takich wydziałów bez żadnego kłopotu znajdą posadę u tak zwanych operatorów logistycznych, jacy szukają absolwentów z udokumentowanym wykształceniem w kierunku transportu czy zarządzania projektami. U nich to właśnie wspomniani absolwenci poznają najnowsze systemy zarządzania dostawami.więcej w serwisie digitalizacja faktur digitalizacja fakturW tamtym miejscu też nowi pracownicy mają możliwość uzyskania doświadczenia we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnych zamysłów logistycznych (od strony jakości jak i kosztowej).

W zakres obowiązków tego typu menedżera wchodzi m.in. projektowanie oraz sterowanie operacjami logistycznymi na terenie całego kraju oraz Europy.