Czy wiesz, że do niedługiego czasu żadna szkoła wyższa nie miała specjalnego wydziału, który powinien uczyć specjalistów do spraw logistyki? Na tym etacie zatrudniano więc osoby o w najwyższym stopniu zbliżonych kwalifikacjach oraz odpowiednim doświadczeniu.
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które nie miały kierunkowego wykształcenia, musiały mieć m.in. doświadczenie w prowadzeniu swojej firmy, w prowadzeniu buchalterii oraz były zatrudniane na etacie pod nazwą logistics manager. Aktualnie wiele uczelni o profilu ekonomicznym prowadzi studia podyplomowe z zakresu koordynacji działań. Tego typu menedżer jest zatrudniany w różnego typu korporacjach z branży spedycyjnej, FMCG lub np. produkcyjnej. Do jego zadań należałoby nadzorowanie nad pionami koordynacji działań. Posiada to olbrzymie znaczenie w firmach międzynarodowych, w których niezbędna jest koordynacja szeroko rozumianych przedsięwzięć.
Obecnie abiturienci takich wydziałów bez żadnego kłopotu znajdą posadę u tak zwanych operatorów logistycznych, jacy szukają absolwentów z udokumentowanym wykształceniem w kierunku transportu czy zarządzania projektami. U nich to właśnie wspomniani absolwenci poznają najnowsze systemy zarządzania dostawami.więcej w serwisie digitalizacja faktur digitalizacja fakturW tamtym miejscu też nowi pracownicy mają możliwość uzyskania doświadczenia we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnych zamysłów logistycznych (od strony jakości jak i kosztowej).
W zakres obowiązków tego typu menedżera wchodzi m.in. projektowanie oraz sterowanie operacjami logistycznymi na terenie całego kraju oraz Europy.