Posted in Bez kategorii

Jak wygląda cukrzyca i jak można z nią walczyć? Co należy zrobić, aby móc ją w pełni kontrolować?

Podstępna i często rozwijająca się przez lata cukrzyca często nie daje większych objawów. Czy bez względu na to można ją w porę wykryć? Można, jednak bardzo istotne stają się w tym celu dokładne badania. Które badania są niezmiernie ważne w wykryciu tej choroby?

cukrzyca

Autor: Steve Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Często cukrzyca jest wykrywana przypadkowo w trakcie zwykłego pobierania krwi. W wielu przypadkach wystarczające jest badanie stężenia glukozy w naszej krwi. Trochę bardziej skomplikowanym badaniem jest skontrolowanie tolerancji glukozy, robiony często w przypadku kobiet w ciąży. Dlaczego? Bo dla kobiet w tym stanie sporym zagrożenie jest cukrzyca ciężarnych. Testy krwi nie są jedynymi, które pozwalają na rozpoznanie cukrzycy – aptekazawiszy.pl. Równie ważne są testy próbek moczu.

To właśnie do moczu przenika nadwyżka glukozy będącej we krwi, czego rezultatem jest cukromocz. Takie badanie może być pomocne, natomiast dokładność jego wyników stawiana jest pod dużym znakiem zapytania.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o tym więcej. Dlatego użyj adresu, który przeniesie Cię na stronę. Zapraszamy!

Innym badaniem, które pomaga w zdiagnozowaniu tej choroby, jest znaczenie ilości hemoglobiny glikozylowanej. Takie diagnostyka daje możliwość ocenienia średniej ilości glikemii w trakcie ostatnich 2 miesięcy.

Jest to jednocześnie jedno z najbardziej istotnych badań robionych w celu kontrolowania procesu leczenia cukrzycy i śledzenia jego postępów. Co zrobić, w momencie gdy już mamy cukrzycę? Niezbędne są leki cukrzycowe, muszą być dobrane indywidualnie przez lekarza – niezbędne suplementy i akcesoria. Celem leczenia tej choroby jest przede wszystkim zapobieganie wszelakim powikłaniom jak i zapewnienie dobrej jakości życia.

Aby to osiągnąć, musimy dążyć do wyrównania glikemii, a więc z pozytywnym skutkiem leczyć nadciśnienie tętnicze i nieprawidłowości lipidowe. To te dwie rzeczy często towarzyszą rozwojowi cukrzycy. Niezbędna jest również edukacja pacjenta w temacie samokontroli, dobrej diety czy aktywności fizycznej. Pacjenci, którzy są są poddani leczeniu insuliną powinni do perfekcji opanować sposób podawania insuliny i poprawnego obsługiwania wstrzykiwacza. To spowoduje, że będziemy mogli kontrolować nasz stan, a przy tym nie będziemy obawiać się o swoje zdrowie.