Posted in Bez kategorii

Jak pompa insulinowa ułatwia życie chorych? W jaki sposób działa tego typu urządzenie?

Osoby chore na cukrzyce poza zachowaniem właściwej Diety, powinny również pamiętać o ciągłym przyjmowaniu leków lub insuliny. O ile z pigułkami nie ma aż takiego problemu, o tyle z wstrzykiwaniem insuliny już tak.

To dość niewygodne, tym bardziej jeśli znajdujemy się na dworze. Z tego względu wprowadzono na rynek pompę insulinową.
Pompa insulinowa Medtronic jest urządzeniem, jakie jest bardzo wygodne. W przypadku chorych na cukrzycę ludzi, trzustka nie produkuje właściwej ilości insuliny. Z tego względu właśnie poziom cukru we krwi rośnie. Pompa insulinowa, dzięki regularnym dawkom insuliny, aplikowanym kilka razy w ciągu dnia, najlepiej z dostępnych metod odtwarza pracę niesprawnej trzustki.

Taka ta witryna (https://pl.babor.com/) na pewno Cię zaintryguje, ponieważ jest tam opisane bez wątpienia wiele podobnych informacji na opisywany w tym miejscu temat.

Dlatego też jest tak dobra w leczeniu, gdyż jest bardzo dokładna. Zarówno gdy chodzi o czas dawkowania jak również o dokładność dawek.

smutek

Autor: Guilherme Yagui
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowsze pompy insulinowe programowane są w taki sposób, aby terapia była jak najbardziej efektywna. Zastrzyk insuliny nie da tak dobrych efektów, bo dostarczamy sobie parę większych dawek przez dzień, lecz niekoniecznie pokrywa się to z faktycznym zapotrzebowaniem. W pompie insulinowej znajduje się insulina trochę inna, a konkretnie działająca natychmiastowo. Jej pewna ilość podawana jest cały czas równomiernie, to tak zwana ilość bazowa. Natomiast oprócz tego dodatkowo wstrzykuje się tak zwane bolusy.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na prezentowany w tym wpisie temat, to zobacz tu bez ociągania uzupełniające informacje (www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/leczenie-dzieci/).

To takie większe dawki insuliny po posiłku, to znaczy wtedy gdy konieczność przyjęcia insuliny jest największe.

Dzięki temu organizm funkcjonuje prawidłowo, a poziom cukru we krwi jest w normie. Chory nie musi martwić się o ewentualne powikłania wynikające z wahań poziomu cukru we krwi.