Posted in Bez kategorii

Jak bezpiecznie i skutecznie zażywać sterydy – zwiększona tkanka mięśniowa a mity związane z Metanabolem

Wiele osób chce mieć wysportowaną figurę oraz zadbany wygląd. Rozpoczynamy więc gimnastykę na siłowni wraz z odpowiednią dietą. Chcemy jak najprędzej osiągnąć wymarzone wyniki, jednak nie zawsze udaje się nam je osiągnąć. Wtedy zaczynamy myśleć o wspomagaczach. Przykładem jest tu znany Metanabol. Dla laików – Metanabol to nazwa komercyjna sterydu anabolicznego – metandrostenolonu i jest pochodną testosteronu.

Kulturysta

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com

Już w latach sześćdziesiątych minionego wieku stał się rozpoznawalnym środkiem wśród sportowców. Przedstawiana substancja jest tania, jednak bywa podrabiana ze względu na swą dużą popularność. Niekiedy zamiast metanabolu sprzedawany jest inny tańszy zamiennik, dlatego trzeba kupować z głową i inwestować w sprawdzone suplementy.

Używając ten steryd w dawkach bezpiecznych można błyskawicznie zauważyć poprawę kondycji oraz wzrost masy. Metanabol należy brać w tzw. cyklach. Już po wstępnej fazie zobaczyć można przyrost mięśni do około pięciu czy dziesięciu kilo. Podstawą pozytywnych efektów jest odpowiednie odżywianie, bowiem Metanabol powoduje dodatni bilans azotowy, jak też zwiększa syntezę białka. Innymi słowy, posiłki wraz ze sterydem sprawiają przyrost tkanki mięśniowej. Bywa, że ujawniają się kłopoty z zatrzymaniem wody w organizmie, co ma związek z utratą masy ciała po skończonym cyklu.

Nie można nie pamiętać o toksycznym oddziaływaniu opisanego środka na wątrobę. Można osłaniać wątrobę specjalnymi środkami, jeśli bierzemy pod uwagę następną fazę Metanabolu.Korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu występującego pod nazwą Sylimarol. Jest to substancja osłaniająca pracę i wspomagająca wątrobę. Gdy chcemy natomiast oczyścić organizm z metandrostenolonu trzeba rozważyć użycie środka o nazwie Clomidem.

kulturysta

Autor: Kasey Eriksen
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując – ryzyko związane ze stosowaniem sterydu jest znaczne. Optymalna dieta oraz dodatkowe środki chroniące wątrobę mogą jednak uchronić przed efektami ubocznymi. Aczkolwiek decyzja wyrobienia idealnej sylwetki w szybkim czasie a zdrowie należy do każdego indywidualnie.

Czy dodatkowe wiadomości dotyczące poruszanej tu sprawy będą dla Ciebie wartościowe? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne informacje (http://www.medimix.pl/artykuly-medyczne).

Nie należy pouczać nikogo, iż rozsądne podejście do tematu to podstawa bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy z głową przyjmowali preparaty wspomagające, w mig osiągniemy efekty bez szkody dla organizmu.