Posted in Bez kategorii

Eliminowanie wad wzroku – nowoczesne rozwiązania poprawiania widzenia.

Oko jest delikatnym narządem zmysłu o zawiłej budowie. Schorzenia oczu mogą odnosić się do wielu pojedynczych składników oka tworzących gałkę oczną, również nerwu wzrokowego, a również organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i organu łzowego, jakiego funkcją jest trzymanie właściwego poziomu nawilżenia powierzchni oka i oczyszczanie jej.

Laserowa korekcja wzroku

zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

wykorzystywana jest od kilkunastu lat jako trwała procedura zezwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia szkieł, albo soczewek kontaktowych. Podstawą zabiegu (usunięcie ósemki) laserowej korekcji uszkodzeń wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, żeby wpływające do oka promienie lasera były ogniskowane na siatkówce i kreowały czytelny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone w czasie badań kwalifikujących pacjenta.
Banalne z pozoru kłopoty ze wzrokiem potrafią sygnalizować istotne schorzenia oczu.

konsultacja lekarzy

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli któryś z fragmentów w tej zawiłej machinie szwankuje, zaczynamy kiepsko widzieć. Oczy czasami bolą i pieką. Z czasem dołączają bóle głowy. Objawy te lekceważymy, przypisując je wyczerpaniu, bądź wiekowi, jednak nie zawsze tak jest.
Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, również zestawienia takich defektów koryguje wiązka lasera. Zasada jego aktywności opiera się na wyeksploatowaniu zjawiska fotoablacji, polegającego na usuwaniu stopniowych powłok rogówki.

W wypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku nadwzroczności uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.
Wzrok to bardzo znaczący zmysł. Dzięki niemu możemy się łatwo poruszać, czytać i podziwiać piękno świata.
Ten kto odpowiednio spostrzega nie zdaje sobie sprawy z tego jak dużo schorzeń dotyczy oczu. Zaniedbana choroba oczu jest w stanie w dużym stopniu obniżyć samodzielność. Początkowe objawy to z reguły gorsze, zamglone spostrzeganie, litery w druku się zamazują. Niezwłocznie powinniśmy się udać w wtedy do lekarza okulisty. Korekta wzroku laserem przywróci przyjemność życia. (Więcej informacji: zobacz).