Posted in Bez kategorii

Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Główne założenie latania jest takie, żeby dać ludziom szansę wzniesienia się w powietrze. Ci, którzy próbowali lotów innych niż samolotem jednogłośnie potwierdzają, że jest to niepowtarzalny sposób na uczucie nieważkości i wolności.

fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzka chęć szybowania w przestworzach jest dobrze znana od pradawnych czasów. Mówi się, iż pierwotne paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób mieli zamiar ułatwić sobie drogę powrotną ze szczytu. W tym czasie paralotnia przypominała właściwie spadochron. Z tego właśnie powodu jej pierwotne zdolności do lotu były mocno ograniczone. Co więcej, ze względu na dość ubogą konstrukcję były także bardzo ryzykowne. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, a wręcz przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla każdego, kto zamierza odważyć się na lot, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wolność i popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja jest nieskomplikowana i nie wymaga tak naprawdę żadnej fachowej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym pilotem tandemowym lub szkoleniowcem. Wszystko jest bardzo proste, a szybkie wskazówki udzielone przed startem zapewne okażą się wystarczające. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a „pasażer” będzie miał możliwość przyjąć odpowiednią, ale wygodną pozę i jedynie cieszyć się jedynymi w swoim rodzaju widokami. Dla tych, którzy lot paralotnią w tandemie mają już za sobą i marzy im się, aby teraz spróbować swoich własnych sił i możliwości istnieją liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które zapewniają zdobycie różnych umiejętności, pełnoprawnej licencji oraz oczywiście doświadczenia niezbędnego w przypadku planowania samodzielnych lotów. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga tak naprawdę żadnych konkretnych predyspozycji fizycznych. Organizując pierwszy raz swoją podniebną przygodę warto jednak być w jak najlepszej formie, pozostawić za sobą stresy i problemy, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem. Tutaj pełna oferta: niezapomniany lot paralotnią.

Jak wszystko w życiu, również paralotniarstwo może być niebezpieczne. Jeżeli jednak podejdziemy do niego z rozwagą, odbędziemy odpowiedni kurs przygotowawczy oraz zawsze bez wyjątków będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport (Wyjazdy na mecze Barcelony) ten będzie dla nas bezpieczny i zagwarantuje niezwykłe odprężenie i radość. Dla zaciekawionych: paralotniowa.