Posted in Sprzęt dla sportowców

Doskonałe protezy kończyn górnych i dolnych jak prawdziwe

Protezy starej generacji kojarzone były kiedyś z nieudolną i niezbyt komfortową kopią utraconej ręki czy nogi. Obecnie, dzięki postępowi medycyny, sztuka wytwarzania protez wykonała wielki krok w przód.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wykorzystywane protezy kończyn górnych najwyższej jakości i dolnych są wykonane z niezwykłą precyzją, są pokryte tworzywem przypominającym skórę człowieka, a do tego mogą się zginać dokładnie tak, jak prawdziwa kończyna. Każda proteza (zobacz protetyka mosty) jest produkowana na specjalną prośbę klienta i jest dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Żeby sztuczna ręka czy noga wyglądała jeszcze bardziej ”prawdziwie”, dopasowuje się nawet barwę materiału wierzchniego, który pasuje do pigmentu skóry klienta.

Wygoda przede wszystkim

Materiały z jakich wykonane są protezy są, ze względu na swoją niezawodność, wykorzystywane są podczas lotów kosmicznych.

Aby poszerzyć wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę, która zawiera interesujące informacje na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć.

Z wykorzystaniem tytanu, włókien węglowych lub aluminium lotniczego można wyprodukować lekkie protezy kończyn dolnych. To niezwykle istotne cechy, jakimi powinna się charakteryzować sztuczna kończyna, aby pozwolić na wygodne funkcjonowanie.

Poza tym w punkcie połączenia z ciałem, proteza jest wypełniona dopasowanym do potrzeb odlewem silikonowym, tak żeby zaczep był wygodny, a skóra była w stanie oddychać. (Zobacz też piaskowanie zębów wrocław) Dzięki technologiom amortyzującym wstrząsy i silne odbicia, używając współczesnych protez dopuszczalnie jest również uprawianie części sportów. Inne protezy na stronie .

Przyszłość protetyki

W celu ulepszania dostępnych w sprzedaży rozwiązań, dokładnie bada się specyfikę tworzyw i ich przydatność w produkcji sztucznych kończyn. Już na dzień dzisiejszy produkuje się bardziej innowacyjne sztuczne kończyny, poruszane w ograniczonym stopniu za pomocą nerwów konkretnej kończyny Profesjonaliści w zakresie protetyki twierdzą jednak, że już niedługo protezy będzie można bardzo dokładnie sterować za pomocą myśli, a możliwym będzie również przywrócenie zmysłu dotyku. Tego rodzaju kończyna ma także bardzo dokładnie przypominać prawdziwą. Polecamy protetyka wrocław.

Bioniczne sztuczne kończyny, bo o nich mowa, są na tę chwilę niezwykle drogie. Możliwe jednak, że ewolucja technologii pozwoli ograniczyć w przyszłości cenę produkcji, a na taką sztuczną kończynę będzie mógł sobie pozwolić każdy potrzebujący. Więcej na