Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Dlaczego dotacje przyczyniły się do rozwoju firm w minionych latach, parę informacji o składaniu wniosków

Od momentu kiedy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw dostali zupełnie nowe szanse na finansowanie swojej działalności. Fundusze unijne dla wielu większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich firm i wprowadzenia w życie pomysłów, które w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Z unijnego wsparcia przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, dostając sumy od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom zaczęły powstawać nowe drogi, sportowe i naukowe obiekty i mnóstwo innych rzeczy. I bez przerwy powstawać będą nowe, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula środków, które są do wykorzystania zarówno do rozwijania już funkcjonującego przedsiębiorstwa, ale także na dotacje dla nowych firm.

Sporo też jest pieniędzy do rozdysponowania dla osób które się zajmują rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników będą mogli liczyć praktycznie wszyscy, którzy spełnią określone w ustaleniach UE warunki. Pomimo bardzo dużej popularności unijnych dotacji duża część właścicieli firm (polecamy inne wątki tutaj) nie chce z nich korzystać, mówiąc że dofinansowanie małych firm będzie za ciężkie do dostania. Rzeczywiście trzeba spełnić sporo warunków, jakie są konieczne do przyznania dotacji, ale nie jest też tak, że zwykła firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym przy jakiś wątpliwościach zawsze można skorzystać z pomocy jednej z wielu firm zajmujących się opracowywaniem wniosków, za stosunkowo niewielką opłatą pomoże ona zgromadzić i wypełnić całą potrzebną dokumentację.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij tu – ten artykuł publikuje pokrewne tematy, one również są godne uwagi.

Najważniejszą rzeczą, jeszcze przed wnioskiem, będzie wyznaczenie celu, na który uzyskane środki zostaną wykorzystane. Dopiero jak się to zrobi można będzie poszukać odpowiedniego programu, w ramach którego będzie się zamierzało uzyskać dotację. Następnym krokiem jest wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze stron wszystkich programów. Powinno się bardzo dokładnie wypełnić wszystkie pola i pamiętać też o załącznikach, ponieważ wszystkie błędy i zaniedbania mogą spowodować nie przyjęcie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.