Posted in Bez kategorii

Czym musimy kierować się gdy wybieramy biuro rachunkowe?

Wybranie najlepszego biura księgowego do obsługiwania naszej firmy jest niemałym wyzwaniem. Od właściwego wyboru biura niezwykle wiele zależy. Przede wszystkim jest to poprawne rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Prawdopodobny błąd w takich rozliczeniach z Urzędem Skarbowym może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Dzisiaj jest bardzo znaczna konkurencja wśród biur rachunkowych.

portret - firma

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znaczy to jednak, że wybór odpowiedniego biura będzie rzeczą prostą. Nie należy się kierować jedynie ceną. Najkorzystniej znaleźć tego typu biuro rachunkowe, jakie specjalizuje się w obsłudze firm z danej branży. Istnieją takie biura księgowe, jakie doskonale radzą sobie z rozliczaniem firm transportowych, kupieckich i różnych spółek usługowych. Dziś nie ma wymogów formalnych, które związane są zarobkowym prowadzeniem ksiąg księgowych. Biuro księgowe może prowadzić każdy. Wybierając biuro rachunkowe należałoby zwracać też uwagę na certyfikat księgowy oraz na świadectwo kwalifikacji. Dobrze by było, żeby biuro księgowe posiadało aktualne ubezpieczenie OC na działalność takiego biura.
Istotne jest, żeby przed podjęciem współpracy z określonym biurem rachunkowym zorientować się, w jakich godzinach możemy liczyć na wsparcie księgowego. Należy dowiedzieć się czy będzie on odpowiadał na telefony jedynie w godzinach pracy czy też w wyjątkowych okolicznościach udzieli nam pomocy także po godzinach pracy.

Aby uzyskać ekstra wiadomości w tej kwestii wejdź do następnej strony. Tam na pewno zaciekawi Cię ciekawa treść (https://bze-kancelaria.eu/windykacja/).

Istotne jest także to, żeby móc wysyłać księgowemu dokumenty przez internet. Należałoby ustalić w jaki sposób biuro księgowe będzie informowało nas o miesięcznych podatkach oraz opłatach ZUS. Należałoby określić czy moglibyśmy liczyć na maile, SMS-y albo telefony, które będą przypominały o terminach płatności.

Niezwykle ważne jest również ustalenie w którym czasie musimy oddać wszystkie dokumenty oraz czy możemy to zrobić zdalnie. Powinien nas także powiadomić o tym, jakie będą konsekwencje przekroczenia terminu płatności w ZUS czy też US.