Posted in Bez kategorii

Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — w szczególności jeśli prowadzimy siedzący tryb życia

Niejeden doktor czy fizjoterapeuta stwierdzi szczerze, że musimy się ruszać, aby za jakiś czas nie odczuwać bólu kręgosłupa lub szyi.
Częste ćwiczenia są szalenie ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być dobrą opcją dla naszego zdrowia. Jeśli jednak pracujemy bez przerwy przy komputerze, to musimy wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic trudnego. Możemy udać się z kolegami z biura na siłownię albo samemu na basen. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam przyjemność. To musi być nasza główna wskazówka, jeśli mamy plan, by zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegokolwiek. Jeżeli będziemy ćwiczyć na siłę, to i tak po jakimś czasie to olejemy, ponieważ będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem róbmy to, co daje nam satysfakcję, ale co również uruchomi nasze ciało. Pamiętajmy tylko o tym, by nie przeforsować się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać małymi kroczkami i powoli zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Ważne jest to, żebyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to podstawa.

Może zaciekawią Cię również podobne źródła (https://pizzahut.pl/festiwal-pizzy) na omawiany temat? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj inne dane na to zagadnienie.

Można na przykład zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie albo potrzebujemy dopingu oraz trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza kręgosłup.