Posted in Bez kategorii

Bolące mięśnie nie bywają fajną sprawą — powinniśmy zatem iść do masażysty, aby nam ulżył

Wszyscy, którzy kiedykolwiek korzystali z masażu, mogą poświadczyć, że jest to wSPAniała rzecz.
Na masaż możemy iść z kilku powodów.

granola - zdrowe żywienie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje coś takiego jak masaż rehabilitacyjny. Wydaje się on raczej najmniej miły ze wszystkich typów masażu, bo zwykle jest wykonywany dlatego, że bardzo nas boli. Może być to stłuczony mięsień czy nadwyrężone plecy. Wtedy masaż będzie kojarzył nam się niemal z koszmarem. Również następnego dnia po masażu możliwe, że będziemy czuć się fatalnie. Będzie to tak zwana reakcja organizmu. Jednak po kilku dniach już powinniśmy dostrzec różnicę. Tego rodzaju masaże musimy przyjmować zazwyczaj w serii po 5 lub na przykład 10. Wyłącznie wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że ulżą nam one i problem ze zdrowiem będzie zażegnany. Podobny w działaniu wydaje się też masaż sportowy. Zazwyczaj bywa on dość silny i chodzi w nim wtedy o to, aby zażegnać problemy z zakwasami oraz innymi bólami mięśni.

Zaciekawił Cię ów wpis? To fantastycznie! Następne tak samo atrakcyjne treści dostrzeżesz pod tym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg.

Całkowicie inny bywa masaż relaksacyjny. Tutaj mamy wielkie pole do popisu, jeżeli chodzi o wybór. Można umówić się na masaż ciepłymi olejkami albo czekoladą. Pachnie on wtedy pysznie. Relaksacyjne właściwości masażu zdają się odprężać ludzkie ciało i umysł. Z tego powodu zwykle w pomieszczeniu jest wtedy zgaszone światło, ale zapalone są świece i nastawiona jest delikatna muzyka.

Takiego rodzaju masaże możemy zamówić dla dwóch osób. Najmodniejszy okres to rzecz jasna Walentynki, kiedy zakochane pary pragną sobie zafundować trochę luksusu.