W 1791 zamyślano pobudować tu warzelnie soli, albowiem na terytorium Ciechocinka odkryto wtenczas solanki. Z roku 1829 pochodzi pierwsza wzmianka o leczniczym działaniu miejscowych zdrojów. Pierwsze ablucje miały miejsce w wiekowej oberży folwarcznej na ulicy Bema. Znacznie przyśpieszyło to postęp tejże miejscowości.
Odkryj bez zwlekania wpis spod linku, ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niezwykle ciekawe teksty tam się znajdują.
4 lutego 1919 r. Ciechocinek otrzymał prawa miejskie. Ciechocinek był najważniejszym kurortem w Królestwie Polskim w XIX stuleciu. Największym kłopotem Ciechocinka były powodzie w 70-tych latach XX w., w owym czasie wybudowano tutaj elektrownię wodną która pełni także rolę zbiornika retencyjnego.
Ciechocinek w dalszym ciągu jest miejscowością o charakterze zdrojowym. W mieście prawie przemysł nie istnieje, znajdują się w tym miejscu m.in. lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wczasowo-turystyczne, pijalnia wód mineralnych, motele, bistra, warzelnia soli. Część zdrojowa bogata jest w zieleń skwerów, klombów i dywanów kwiatowych. Podstawą rozwoju są wody mineralne, między innymi: chlorkowo-sodowe oraz jodkowe, które pochodzą z rozlicznych na tymże terenie zdrojów solankowych. Kuruje się tutaj choroby organów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, układu krążenia, schorzenia zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa.