Posted in Bez kategorii

Najlepsze uzdrowiska w naszym pięknym kraju

Ciechocinek to miejscowość oraz gmina w województwie kujawsko-pomorskim. Leży na Kujawach, w powiecie aleksandrowskim. Miejscowość położona jest jest w Kotlinie Toruńskiej, w szerokiej dolinie Wisły, na lewym brzegu rzeki. Jest to jedno z najdawniejszych miast na Kujawach. Pierwsze wzmianki o nim datowane są na 1065 r.

Wody solankowe

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

W 1791 zamyślano pobudować tu warzelnie soli, albowiem na terytorium Ciechocinka odkryto wtenczas solanki. Z roku 1829 pochodzi pierwsza wzmianka o leczniczym działaniu miejscowych zdrojów. Pierwsze ablucje miały miejsce w wiekowej oberży folwarcznej na ulicy Bema. Znacznie przyśpieszyło to postęp tejże miejscowości.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku, ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niezwykle ciekawe teksty tam się znajdują.

4 lutego 1919 r. Ciechocinek otrzymał prawa miejskie. Ciechocinek był najważniejszym kurortem w Królestwie Polskim w XIX stuleciu. Największym kłopotem Ciechocinka były powodzie w 70-tych latach XX w., w owym czasie wybudowano tutaj elektrownię wodną która pełni także rolę zbiornika retencyjnego.

Ciechocinek w dalszym ciągu jest miejscowością o charakterze zdrojowym. W mieście prawie przemysł nie istnieje, znajdują się w tym miejscu m.in. lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wczasowo-turystyczne, pijalnia wód mineralnych, motele, bistra, warzelnia soli. Część zdrojowa bogata jest w zieleń skwerów, klombów i dywanów kwiatowych. Podstawą rozwoju są wody mineralne, między innymi: chlorkowo-sodowe oraz jodkowe, które pochodzą z rozlicznych na tymże terenie zdrojów solankowych. Kuruje się tutaj choroby organów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, układu krążenia, schorzenia zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa.

seniorzy

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
W powyższym celu wykorzystuje się dużo zabiegów, między innymi kąpiele siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (inhalacja, klimatoterapia), gimnastykę a również masaże. Jeżeli zatem zamyślasz podróż do sanatorium Ciechocinek – – może być strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli masz życzenie przeczytać większą porcję wiadomości na rozpatrywany tutaj temat, to uczciwie zalecamy tę stronę (https://www.dcg.wroclaw.pl/badanie-nasienia-wroclaw) – kliknij oraz sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Znajdują się tu sanatoria: „Wrzos”, „Zdrowie”, „Łączność”, i Biuro Turystyczne Rejs. Ciechocinek jest też doskonałym miejscem na wczasy lub też niedzielne wypady z rodzinką, gdyż znajduje się tutaj rozbudowana baza hotelowa. Przystępne położenie przy drodze A1 czyni Ciechocinek bez trudu osiągalnym miejscem do wypoczynku weekendowego dla rezydentów Gdańska, Łodzi bądź Stolicy.