Posted in Zdrowy tryb życia

Z jakiego rodzaju kłopotami ciężko jest sobie poradzić samodzielnie? W jakich sytuacjach konieczne będzie wsparcie kogoś drugiego?

Każdemu zdarza się wpaść w kłopoty różnego typu. Z niektórych z tego typu sytuacji można wyjść samemu po pewnym czasie. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy potrzebna jest pomoc osób trzecich.

Kogoś, kto będzie nas wspierał w ciężkich chwilach.
strzykawka i pigułki

Autor: Kaushik Narasimhan
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem takich sytuacji są uzależnienia. Niestety, jednak każdemu może się to przytrafić. Nawet jeśli myślimy sobie, iż jest to niemożliwe, to niestety nie możemy mieć takiej pewności. Wystarczy utrata bliskiej osoby, by zatracić grunt pod nogami i popaść w kłopoty. Tak też często zaczyna się taki kiepski scenariusz, który jest udziałem wielu ludzi. W przypadku uzależnienia praktycznie nie da się wyjść z takich kłopotów na własną rękę. Przykładowo leczenie narkomanii jest ogromnie trudne. Już taki detoks jest czymś niewyobrażalnie trudnym, a co dopiero powstrzymywanie się później od nie zażywania narkotyków. Najgorsze jest to, że narkomanem jest się już do końca życia, z tego względu jest to nieustanna walka ze swoimi słabościami.
Ośrodki leczenia uzależnień pełne są osób, jakie już któryś raz starają się wyjść z nałogu- ośrodek Bądź Wolny. Powroty wszak zdarzają się często, szczególnie w przypadku narkotyków, jakie są bardzo uzależniające i kiedy już się w narkotyki (sprawdź – leczenie narkomanów) wpadnie to proces wyjścia jest długi. Leczenie z choroby alkoholowej również nie jest proste, a częstość pojawiania się tego rodzaju kłopotów jest bardzo duża.

Posiadanie bliskiej osoby, kogoś kto nam kibicuje to rzecz pomagająca wyjść z nałogu. Mają tego świadomość osoby, które mają to szczęście, iż właśnie takich ludzi posiadają u swego boku. To ogromnie pomaga osobie walczącej z uzależnieniem.