Posted in Bez kategorii

Wynajmowanie magazynu – zasadnicze sprawy

Zarządzanie swoją działalnością gospodarczą niejednokrotnie jest związane z koniecznością wynajmowania powierzchni magazynowej. Szczególnie, gdy zwiększamy ofertę oraz potrzebujemy więcej miejsca, aby przechowywać asortyment, który będziemy sprzedawać klientom. Jeżeli tobie też konieczna jest powierzchnia magazynowa – Wrocław to wyłącznie jedno z miast, w jakich można znaleźć magazyny. Jakie sprawy są dla nas nadrzędne?

hala magazynowa

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia magazynowa – jak wykorzystać?

Niewątpliwie jest to usytuowanie magazynu. Bez dobrej lokalizacji nie będziemy mogli w prosty sposób przewozić towarów. Jeżeli zdecydujemy się zainwestować w magazyn usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu, nie będziemy musieli myśleć nad wydatkami związanymi z transportowaniem asortymentu z magazynu do siedziby firmy i odwrotnie. Gdy dogodna lokalizacja nie wchodzi w grę, fundamentalnym czynnikiem są trasy szybkiego ruchu albo autostrada, jaką w błyskawiczny sposób będziemy mogli dotrzeć na miejsce. Następną istotną dla klientów szukających magazynu kwestią jest cena magazynu. Wydatki nie mogą przekraczać naszego budżetu wskazanego na te cele, gdyż poza powierzchnią magazynową powinniśmy myśleć również o innych znaczących kwestiach dla naszej firmy, na przykład o promocji. Umowa musi uwzględniać wszelkie koszty i być przyjazna dla każdej strony. Muszą być w niej określone wszystkie prawa oraz obowiązki właściciela magazynu oraz osoby, jaka zdecydowała się na jego wynajem, by wszystko było wyraziście przedstawione. Nie można zapomnieć o wyznaczeniu czasu najmu, jaki zazwyczaj rozpoczyna się od 3-letniego okresu.
Wynajem powierzchni magazynowej z dobrymi warunkami?
Dobrze też pamiętać o zweryfikowaniu warunków, jakie panują w magazynie. Powinna być to nowoczesna powierzchnia, mająca pomieszczenia biurowe (zobacz vat ue) oraz socjalne, które także potrzebne są każdej firmie.

produkty w magazynie

Źródło: pixabay.com
Nie obejdzie się także bez dużego parkingu, na który bez trudności wjadą auta ciężarowe oraz na którym będzie można wypakować cały towar. Teraz już wiesz, na jakie sprawy musisz zwrócić wyjątkową uwagę. Nie zapominając o tych kryteriach powinieneś wyszukać magazyn, który będzie właściwie służyć twojej firmie i z którego będziesz usatysfakcjonowany. Zawierając umowę skrupulatnie przeczytaj wszystkie punkty, by nie okazało się, iż nie zauważyłeś konieczności regulowania dodatkowych opłat, a wszystko będzie w porządku.
Dodatkowe informacje zdobędziesz je tutaj