Posted in Bez kategorii

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że aby zachować zgrabną sylwetkę, trzeba często trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi stare polskie przysłowie. Jest ono w stu procentach prawdziwe.
ćwiczenia są jednym z najważniejszych czynników, które pomagają nam utrzymać zgrabną sylwetkę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy trenują regularnie, powtarzają, że plusów płynących z takiego typu treningu jest znacznie więcej. W czasie wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się w takim wypadku objadać słodyczami, aby poczuć radość. Regularne treningi mają więc wpływ dobrze na naszą psychikę i na nasze ciało. Kolejne plusy. Dlaczego więc jest tak wiele ludzi, którzy za wszelką cenę starają wymigać się od treningu? Pewnie jest to kwestia lenistwa, które było utrwalone przez wiele lat.

Jeśli nie masz pewności, czy opublikowane na tej stronie wiadomości są dość rzetelne, to zobacz źródło (https://www.e-herbata.pl/herbaty-kwitnace-c-25.html), które posłużyło do zredagowania tego artykułu.

Jeśli ktoś ciągle siedział przed telewizorem, to ciężko mu będzie zmotywować się do ruchu. Należy zatem mocno się zmotywować, nie przesuwać ćwiczeń na tzw. wieczne „od poniedziałku” i zacząć małymi kroczkami. Nie wolno przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt dużo, bo można zrobić sobie krzywdę. Z tego powodu powinniśmy rozkręcać się powoli. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen lub jazda na rowerze. Jeżeli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do regularnych treningów, to warto zapisać się choćby na aerobik albo zumbę.

Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, fantastycznym wyjściem może być choćby joga. Rozciągniemy przykurczone mięśnie oraz zaczniemy gubić nadprogramowe kilogramy.