Posted in Zdrowy tryb życia

W jakich sytuacjach dobrze zdać się na specjalistę? Wizyta u psychologa – przełam wstyd i przyjmij pomoc

Kłopoty z pracą, depresja, obniżenie nastroju, ogromny stres – to najpowszechniejsze względy, dla których rozważamy czy warto pójść do psychologa. Wiele osób boi się takiej wizyty, na przykład z powodu zawstydzenia, a niektórzy wręcz sądzą, iż mogą poradzić sobie bez fachowej pomocy.Zdarza się, że niektórzy ludzie nie dostrzegają różnicy między psychologiem a psychiatrą i w rezultacie odkładają wizytę u specjalisty mimo narastających problemów.

Psycholog a psychiatra – odwieź wwwALT=prywatna praktyka[Jaka jest różnica? Psychologia odnosi się do takich tematów jak wrażenia, myśli i uczucia człowieka, z kolei psychiatria to nauka mająca na celu zbadać oraz wyleczyć zaburzenia psychiczne, do których zaliczają się między innymi nerwice, psychozy lub uzależnienia. Jeśli zaś chodzi o profesjonalistów w każdej z tych dziedzin, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do udzielania porad psychologicznych, z kolei psychiatra psychiatra wrocław jest lekarzem medycyny a co jest z tym związane – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.

Kiedy pójść do psychologa?Pomocy u psychologa warto poszukiwać zawsze wówczas, kiedy zmagamy się z kłopotami utrudniającymi powszednie życie. Ich przyczyny mogą być różnorodne, ale niezmiernie często jest to stres powiązany z pracą, jak również kłopoty w zachowywaniu bliskich relacji z bliskimi.

katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Również osoby, które nie radzą sobie z emocjami, czują się samotne oraz poszukują sensu życia, mają niskie poczucie swej wartości albo znalazły się w niełatwej sytuacji życiowej (rozwód czy śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na przełamaniu lęku przed psychologiem. To oczywiście jedynie przykładowe kłopoty, z którymi warto wybrać się na wizytę do specjalisty, ale nie jedyne względy, dla jakich należy to uczynić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna również w przypadku tych osób, które chcą się rozwijać i lepiej poznać siebie.Nim podejmiesz decyzję o pójściu do psychologa, poświęć odrobinę czasu na znalezienie właściwego specjalisty, jaki wzbudzi Twoją ufność. Możesz zapytać wśród znajomych o kogoś godnego polecenia bądź też zweryfikować opinie na forach internetowych.