Posted in Bez kategorii

W jaki sposób zagraniczne korporacje i koncerny będą wykorzystywały potencjał i umiejętności polskich pracowników

Polska słynie z wysokiej klasy specjalistów z wielu zawodów, o tym wiadomo nie od dzisiaj. Zaczęły to doceniać światowe koncerny, które coraz chętniej wybierają rodaków, widzą to również właściciele krajowych firm.

it outsourcing na sii.pl

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą obecnie, w erze międzynarodowych powiązań biznesowych tak naprawdę niekiedy nie wie się do końca, w jakiej firmie będzie się pracować. Jeżeli nawet będzie miała ona polską nazwę, siedzibę w jednym z naszych miast i płaci podatki w naszym kraju to nie znaczy, że jej właścicielem nie jest któryś z zagranicznych inwestorów. Współcześnie bardzo często sytuacja wygląda tak, że koncerny z zagranicy mają swoje filie w Polsce, zatrudniając jednocześnie najlepszej klasy specjalistów dostępnych na rynku. Bardzo często takie osoby mają angielskie nazwy stanowisk pracy, na przykład product engineering manager czy IT administrator. Praktyka ta jest coraz powszechniejsza w firmach mających międzynarodowy kapitał, w których angielski to podstawowy język porozumiewania się, ale wiele przedsiębiorców z naszego kraju także takie obyczaje wprowadza u siebie. Dzięki niskim kosztom pracy i wysokiej klasy specjalistom coraz więcej firm decyduje się na otworzenie w naszym kraju centrów outsourcingowych.

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Powstają one przeważnie w dużych ośrodkach akademickich, w których nie będzie kłopotów z dostępnością do młodych, wykształconych ludzi, chcących się związać z międzynarodowymi korporacjami. Początkowo były to głównie firmy działające w obszarze finansów i kontrolingu, w krajowych oddziałach budowano zespoły pracowników odpowiedzialne za obsługiwanie klientów z wielu innych państw. Często mogło się to wiązać z koniecznością pracy w godzinach, w jakich pracuje się w kraju klienta, ale przez to można było całkiem nieźle zarobić.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej jak wyjść z długów w tym miejscu, przeczytasz tam podobne informacje.

W ostatnim czasie coraz większe znaczenie mają także usługi takie jak it outsourcing in poland. Po specjalistach z obszaru finansów także nasi inżynierowie od IT zyskują coraz większe uznanie w międzynarodowych środowiskach, i liczba podmiotów która takie usługi oferuje cały czas się powiększa.