Posted in Bez kategorii

W jaki sposób odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej?

Większa część ludzi obecnie od najmłodszych lat przekonywana jest, że higiena jamy ustnej i uzębienia jest niezwykle istotna. Takie postępowanie jest bardzo ważne, ponieważ radzenie sobie z potencjalnymi chorobami zębów i dziąseł może sprawić wiele trudności i niemiłych przeżyć. Oprócz tego schorzenia zębów takie jak próchnica są powodem różnych niekorzystnych zjawisk, do których należy pogarszający się wygląd zębów czy nieświeży oddech. Mimo tego, że nagminnie mówi się o odpowiednim postępowaniu w zakresie higieny jamy ustnej, wiele osób popełnia bardzo podstawowe błędy, a ponadto uczy swoje dzieci tego rodzaju sposobów postępowania.

zęby

Autor: fRandi-Shooters
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice muszą mieć zawsze na uwadze to, że dzieci obserwują i powtarzają ich zachowania w codzienności, także te, które dotyczą higieny.

Jeżeli uważasz, że przedstawiana tematyka jest zajmująca, wejdź na ten link, w najnowszej treści (http://www.maxhemp.pl/diagnostyka/) też znajdziesz coś wartego zainteresowania!

Duża liczba czynników złożyła się na to, że obecnie liczba zachorowań na próchnicę u uczniów szkół jest niezwykle wysoka. Zasadniczą przyczyną jest właśnie nieuwzględnianie podstawowych warunków odpowiedniej higieny jamy ustnej, w komplecie z tak samo niepoprawnymi nawykami w kwestii żywienia.

Dobre nawyki są najważniejsze

Jak już zostało nadmienione, istotną kwestią jest przyswojenie sobie korzystnych przyzwyczajeń, pozwalających na utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu. Kwestią, która większości ludzi pod tym względem narzuca się od razu, jest mycie zębów. Szczoteczki Curaprox, czy Colgate to tylko nieliczne z marek, jakie można aktualnie dostać. Wybór jest bardzo duży, a podstawowy podział uwzględnia szczoteczki manualne i elektryczne. Jedne i drugie mają swoje zalety, trzeba jednak przyznać, że stosowanie szczoteczki tradycyjnej wymaga większej ilości wysiłku od używającej jej osoby. Tutaj szeroki wachlarz nowych szczoteczek.

Kontrolowanie stanu jamy ustnej i uzębienia

zęby

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Dentysta nadal u wielu osób wywołuje obawy z uwagi na możliwość czucia dużego bólu w czasie wizyty. Trzeba jednak pamiętać, że jedynie regularne odwiedziny dentysty połączone z odpowiednią higieną pozwolą na uniknięcie ubytków i schorzeń. W czasie wizyty stomatologicznej specjalista może także udzielić cennych rad w kwestii dbałości o zęby. W razie konieczności specjalista taki zaleci również szczoteczkę do zębów dopasowaną do potrzeb danej osoby, przykładowo szczoteczka curaprox ultra soft nadawać się będzie dla osób z chorobami dziąseł.