Posted in Bez kategorii

Tłoczony sok jabłkowy najlepszy dla dzieci

Dzieci są oczkiem w głowie dla rodziców. Każdego dnia chcą dać im szczęśliwe dzieciństwo, nie tylko spędzając z nimi miłe chwile, kupując im dobre odzież, książki oraz zabawki lub ziszczając ich marzenia, ale także zapewniając należytą dietę. Poza smakowitymi, pełnymi warzyw posiłkami, musimy również zastąpić tak kochane przez szkraby gazowane napoje i wybrać tłoczony sok jabłkowy.

owoce

Autor: Bakalland
Źródło: Bakalland
Tłoczone soki jabłkowe wytwarzane są jedynie ze świeżych owoców. Częstokrotnie dodawane są do nich przeróżne sezonowe gatunki wiśni, aronii lub porzeczek, które dodatkowo wzbogacają ich smak.

Nie czekaj – naciśnij ten link Trejnowski i raduj się stworzonymi tam świeżymi postami. Na pewno pogłębią one Twą wiedzę na ów temat.

Dzieci jednak na ogół piją sok jabłkowy, bez dodatków, gdyż najbardziej im smakuje. Sok można wziąć ze sobą i do szkoły, i na wycieczkę lub przechadzkę. Choć przeważnie kupujemy je w większych, 5-litrowych kartonach, to nie ma żadnej przeszkody, aby nalać je do innej butelki, właściwej dla maluszka. Tłoczony sok jabłkowy jest niezwykle istotnym elementem codziennej diety, ponieważ zawiera dużo cennych witamin, w tym witaminę C, jaka jest zwłaszcza wymagana w okresie zimy, gdy z łatwością można się przeziębić.

Soki jabłkowe przeciwdziałają też problemom z brzuszkiem, ponieważ poprawiają metabolizm. Dzięki temu, że mają pyszny, nie uatrakcyjniany cukrami smak, dzieci z chęcią go piją oraz nieraz same rezygnują z uwielbianej dotychczas coli, gdyż smak jabłek jest dla nich

owoce

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dużo lepszy. Jeśli mimo to wolą napoje gazowane, odstawiajmy je powoli, aż z czasem uda nam się całkiem z nich zrezygnować. Są niezdrowe nie tylko przez zawartość chemii, lecz również dlatego, iż niszczą szkliwo, przez co dzieci muszą częściej zmagać się z niepotrzebnymi kłopotami z zębami.

Wybierając naturalne soki możesz nie tylko zagwarantować swojemu dziecku zdrowie, lecz również dajesz mu dużo przyjemności z picia naturalnych napojów. Choć to woda jest propagowana jako najzdrowsza i najlepsza dla organizmu, to naturalne soki dają mu ważne do jego odpowiedniego działania składniki. Pamiętaj, aby nie wybierać soczków z koncentratów, gdyż owocowe nektary produkowane są przeważnie z owoców przetworzonych, które tracą zdecydowaną część swych walorów odżywczych. Tłoczony sok jabłkowy ze świeżych owoców to najlepszy napój dla wszystkich członków rodziny.