Posted in Finanse a sport

Szukanie biura księgowego. Czym sugerować się przy wyborze?

Każdy właściciel firmy w Polsce zmuszony jest do ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych. Niewielkie podmioty gospodarcze stosują tak zwaną księgowość uproszczoną. Zależnie od obrotów firmy, jest to karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i KPiR. Wielkie przedsiębiorstwa, których roczny obrót przewyższa 1,2 mln euro zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości. Uproszczona księgowość jest łatwa i nie wymaga specjalnych umiejętności, dlatego wielu właścicieli jednoosobowych przedsiębiorstw prowadzi ewidencję księgową samodzielnie.

biuro rachunkowe

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo wszystko jest to dodatkowe utrudnienie, a jak wiadomo, nawet mały (zobacz mały zus plus) przedsiębiorca jest człowiekiem ciągle zajętym. Dlatego bez względu na metodę rejestru należy przeanalizować powierzenie prowadzenia księgowości fachowcom. Na rynku mamy wiele biur księgowych, ale jak zdecydować się na to odpowiednie? Bez wątpienia należy kierować się dystansem dzielącym potencjalne biuro od bazy naszej firmy, dlatego,że częstokrotnie będziemy musieli je odwiedzać, na przykład dostarczając rachunki.

Powiedzmy, że nasza firma funkcjonuje w sercu Wrocławia, wówczas najrozsądniejszym wyborem będzie biuro księgowe w centrum Wrocławia. Niewielka odległość ułatwia nam kontakt oraz upraszcza różne sprawy, bo niestety jeśli chodzi o księgowość niewiele spraw da się telefonicznie, bądź on-line. Odległość nie jest jedynym kryterium, ale na pewno wyjściowym. W ten sposób zawężamy krąg poszukiwań pasującego do naszych potrzeb biura księgowego. Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „biuro księgowe w centrum Wrocławia, i po otrzymaniu wyników, zaznajomić się z opiniami internautów .

Można także zaczerpnąć opinii u godnych zaufania przedsiębiorców, którzy aktualnie korzystają z usług konkretnego biura. Znalezienie odpowiedzialnej i fachowej księgowej nie jest łatwe, ale dzięki powierzeniu powinności księgowych osobom znającym temat możemy bardzo wiele zyskać. Sumienna księgowa, nie tylko poprowadzi naszą ewidencję księgową, ale także poradzi, gdzie moglibyśmy przyoszczędzić grosza i podwyższyć zyski. Bez wątpienia zaoszczędzimy także mnóstwo wolnego czasu.