Posted in Zdrowa dieta, Zdrowy tryb życia

Suplementy w naszej diecie

Suplementy są dodatkami do naszej diety, które stanowią uzupełnienie. Są to dodatki, które uzupełniają niedobory np. witamin w naszym organizmie. Pomagają nam lepiej się czuć oraz przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Suplementy diety podawane są często w postaci tabletek, napojów lub batoników.

Suplementy diety

Autor: iStock
Źródło: iStock

Dodatkowe witaminy dla płci męskiej.

Nie tylko kobiety dbają o linię i chcą wyglądać atrakcyjnie. Panowie również mają świadomość, że ich ciało potrzebuje ruchu.

Rzeźbią swoje ciało, ale nie każdemu jest dane mieć sylwetkę boga. Aby zbudować masę mięśniową z pomocą przyjdzie kreatyna. Jest ona bardzo popularnym suplementem, można kupić ją w postaci sypkiej a także każdej innej. Możemy kupić ją w różnych kombinacjach smakowych. Ważne jest, aby zakupić tylko pewne suplementy, przeznaczone są do tego sklepy dla osób uprawiających sport.

Kreatynę powinno spożywać się po wysiłku fizycznym najlepiej w płynnej postaci. Aby pobudzić swoją aktywność seksualną i nie tylko polecany jest tribulus terrestris. Jego stosowanie wspomaga wydajność organizmu oraz zdolności seksualnych a także wzrost męskich hormonów. Sprzyja także prawidłowemu rozwojowi tkanki mięśniowej.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Suplementy diety (margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta/) dla kobiet.

Każda kobieta chce mieć szczupłą i zgrabną sylwetkę. Nie w każdym przypadku im się to udaje mimo rygorystycznej diety i ruchu. Suplement diety, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie to l karnityna. Ten składnik pełni bardzo ważną role w naszym organizmie. Dzięki niej tłuszcz znika z naszego organizmu gdy ćwiczymy.

Następnym plusem jest wspieranie budowania tkanki mięśniowej w naszym organizmie oraz dzięki niej nasza energia będzie podwyższona. Ten suplement diety może być przydatny kobietom, które intensywnie uprawiają sport. L karnityna w płynie coraz częściej łączona jest z zieloną herbatą, która ma właściwości pobudzające. Hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym oraz wspomaga odchudzanie. Zarówno l karnityna jak i zielona herbata skutecznie zniżają stopień złego cholesterolu w naszym ciele.

Pamiętajmy, aby wszystkie suplementy konsumować z ostrożnością oraz należycie z ich przeznaczeniem.