Posted in Sprzęt dla sportowców

Satysfakcja z biegania

Jeśli jeszcze nie połknęliście biegowego bakcyla lub stale zdecydowanie opieracie się działaniom bliskich, którzy proponują wspólny bieg, załóżcie sobie plan na nadchodzący miesiąc: spróbuję. Przecież nic nie tracę, mogę jedynie zyskać.

Buty do biegania PUMA Faas 600

Autor: PUMA
Źródło: treningbiegacza.pl
Tysiące Polaków pokochało jogging, to fakt. Dlaczego to robią? Dla zdrowia, odreagowania, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę.
Dodatkowo to tani sport, ponieważ aby biegać niepotrzebne są przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” ubranie sportowe i…

Ten tekst Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis (http://waterfun.pl/dane-techniczne-pomostow.html), który zawiera podobne informacje na przedstawiany temat – one również będą wciągające.

w drogę!

Stopy to część ciała szczególnie narażona na różnego rodzaju kontuzje podczas biegania. Z tej przyczyny ważne jest, aby dobrać dla siebie model obuwia przeznaczony specjalnie do joggingu. Godnymi uwagi, szczególnie popularnymi w ostatnich latach, są buty Puma Faas 300. O niskiej wadze, sprężyste, pozwalają biegać naprawdę szybko, zapewniając przy tym należyty komfort.

Delikatna jak pajęczyna cholewka oprócz tego, że świetnie wygląda, daje też bardzo dobrą wentylację. Są to buty sportowe, które powinny spodobać się każdemu biegaczowi, lubiącemu minimalizm.
Idealnie jest gdy ubranie sportowe zapewnia dobrą wentylację, a bezszwowe wykonanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć i podrażnień. Naszą uwagę powinny przykuć elementy odblaskowe (znajdujące się zwykle przy kołnierzyku) czy kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.
Pamiętajmy, trening o poranku tudzież wieczorem w chłodniejszy dzień wymaga założenia koszulki do biegania z długim rękawem.

Odbiciem naszej sprawności fizycznej jest tętno spoczynkowe – jeśli uprawiamy sporty, mamy niższe tętno. A wiedzmy, że im wolniej bije nasze serce, tym większe mamy szanse na długie życie. Tętno spoczynkowe badamy rano, zwykle w pozycji leżącej. Wiedząc jakie posiadamy tętno, możemy kontrolować każdego dnia stan organizmu i odpowiednio dostosowywać stopień natężenia treningów.

Amatorzy joggingu uważają, iż jeśli biegniemy wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało nam się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny. Dlatego wyruszajmy przed siebie, a na pewno znajdziemy wyjście z każdej sytuacji.