Posted in Zdrowy tryb życia

Różnice w ogólnym podejściu do chorych w naturalnej i nowoczesnej medycynie, zalety tradycyjnych sposobów leczenia.

Choroby od dawna są nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Zanim wynaleziono antybiotyki, to na kilka chorób umarło dużo więcej ludzi, niż w czasie wojen. Dopiero epokowe odkrycie antybiotyków sprawiło, że choroby które były wywoływane przez różne szczepy bakterii zaczęły być uleczalne, od tego czasu rozpoczęła też era współczesnej medycyny.

Medycyna

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Zachwyt nad syropami i tabletkami spowodował, że zupełnie zostały odstawione wszystkie wcześniej stosowane naturalne sposoby, często oparte o różnego rodzaju ziołowe wyciągi. Lekarstwa wytwarzane w zakładach farmaceutycznych oraz laboratoriach zaczęły być używane przy każdym schorzeniu, a pacjenci, którzy je nabywali jeszcze w większym stopniu napędzali zyski koncernów farmaceutycznych.

Jednak w pewnej chwili niektóre osoby zdały sobie sprawę z faktu, że nie jest to najlepsza droga i rozpoczął się wolny powrót do naturalnych metod leczenia. Rzecz jasna medycyna która się opiera na lekarstwach dalej jest wykorzystywana, bo nie da się wszystkiego wyleczyć przy pomocy ziół, ale naturalne sposoby zaczynają pełnić coraz ważniejszą rolę przy leczeniu – zapoznaj się z ofertą Centrum Nautre.

Lecz medycyna naturalna w Warszawie to nie jedynie picie aparów z ziół, to także mnóstwo zabiegów które wykorzystują naturalne substancje i techniki, na przykład zaliczyć do nich można akupunkturę i akupresurę. Generalnie naturalna medycyna estetyczna Beaumed – (botoks lubin) opiera się na leczeniu nie tylko pojedynczej dolegliwości, lecz całego organizmu.

Lekarze, którzy zajmują się taką medycyną skupiają się na pacjencie całościowo, ważne są dla nich wszystkie wymiary zdrowia, czyli psychiczny, duchowy i fizyczny. Przez takie całościowe podejście leczy się nie tylko skutki choroby, lecz również przyczyny, które w pierwszej chwili mogą niewiele mieć wspólnego z jaką dolegliwością.

Kolejną istotną cechą medycyny naturalnej jest znacznie większy nacisk na zapobieganie chorobom oraz profilaktykę. Nowoczesna medycyna zaczyna pracę z pacjentem, jak jest on już niekiedy bardzo chory, w medycynie naturalnej pacjent jest zachęcany wręcz do tego, żeby systematycznie sprawdzać stan swojego zdrowia.