Posted in Sprzęt dla sportowców

Rower – najlepszy sposób spędzania czasu wolnego

Od powstania pierwowzoru roweru opatentowanego w 1818 roku minęło już wiele czasu. Mimo wszystko rowery nie przestają się rozwijać. Zmianie ulegają ich kształty, proporcje, zastosowania oraz technologia wykonania. Należy jednak pamiętać że zmiany, choć czasem wydają nam się drastyczne nie zmieniają tak naprawdę podstawowych założeń istnienia rowerów.

A ich podstawowym założeniem jest bycie tanim i sprytnym środkiem transportu. Rower bazując na sile naszych mięśni ma za zadanie przewieźć nas z punktu A do punktu B w możliwe jak najwygodniejszy sposób. Pomimo że na początku rowery działały na zasadzie odpychania się od ziemi pomysł ewoluował prowadząc do powstania tak fantastycznych modeli jak Varna Diablo II na którym ustanowiono w 2008 roku rekord prędkości wynoszący 130.36 km/h. Kosmiczna wręcz prędkość jak na pojazd napędzany siłą naszych mięśni. Tylko jak sklasyfikować taki rower? Na pewno nie jest to już rower górski może do niego bardziej pasowałaby kategoria rowery wyczynowe?

Jednak większość rowerów dostępnych w sklepach rowerowych nie pozwoli nam na osiągnięcie aż takich diabelskich prędkości. Pozwolą nam natomiast znakomicie się bawić oraz korzystać z życia. Nie ma nic piękniejszego niż przejażdżka na rowerze górskim znanym również jako rower MTB, poprzez rozległe pola i lasy. Rowery takie świetnie sprawdzają się w trudnym terenie będąc odpowiednim wyborem dla bardziej zaawansowanych cyklistów uwielbiających wyjazdy w plener.

Jednak nie każdy musi od razu zapuszczać się na najtrudniejsze trasy, pełne gór i dołów, wszelkiego rodzaju wybojów i innych możliwych niespodzianek. Wielu chciałoby po prostu aby ich rower był narzędziem aktywnego wypoczynku, do takich celów służą rowery wypoczynkowe, w sam raz aby wybrać się na miłą przejażdżkę z rodziną. Jeżeli mówimy już o rowerach i przejażdżkach rodzinnych nie wolno nam zapomnieć o najmłodszych, i o tym że istnieje specjalna kategoria rowerów czyli rowery dziecięce .

Ostatnim typem rowerów o którym chciałem napisać są rowery ATB, różnią się one od rowerów MTB tym że są lepiej przystosowane do innych rodzajów nawierzchni. ATB oznacza all terrain bicycle czyli rower na każdą powierzchnie.

Sprawdź większą ilość szczegółów, a zgłębisz dodatkowe wiadomości, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku kotwy nierdzewne.

Są one doskonałym wyborem dla tych którzy jeżdżą często razem z mniej doświadczonymi cyklistami, i którzy od czasem uwielbiają udać się na ostrą przejażdżkę po trudnym terenie.

Teraz kiedy wiemy już mniej więcej jaki rower jest dla nas, albo raczej dla jakiego roweru jesteśmy stworzeni. Trzeba już tylko go kupić. Gdy w głowie masz tylko dwa słowa rowery sklep warto rozejrzeć się za sklepem internetowym. Sklepy internetowe oferują zazwyczaj bardziej atrakcyjne ceny pomimo konieczności pokrywania kosztów wysyłki. Często zdarza się też że taki sklep oferuje wysyłkę kurierem gratis po przekroczeniu pewnego pułapu cenowego.

Teraz kiedy masz już pewną wiedzę o rowerach i jak wybrać sklep, można powiedzieć tylko jedno. Do zobaczenia na szlaku!