Posted in Bez kategorii

PROFESJONALNI LEKARZE

Dziecko,które przychodzi na świat zawsze wygląda tak samo, jest małe pomarszczone i niezbyt wiemy czy jest ładne czy brzydkie, ale dla każdego rodzica jest najpiękniejsze na świecie. Po 9 miesiącach każda matka jest szczęśliwa, że maluch w końcu pojawił się na świecie.

Jak wiadomo nie każda mama dba o siebie w czasie ciąży, a co za tym idzie nie każda ma dobry wpływ na malucha w brzuchu. W dodatku sporo matek nie chodzi na badania kontrolne a to na pewno nie jest dobre dla przyszłych potomków. Dobrze jest mieć stały kontakt z neonatolog we Wrocławiu – oferta tutaj – byśmy na wszystkie odstępstwa od normy byli w stanie zareagować jak najszybciej. Neonatologia to gałąź medycyny, która zajmuje się badaniem noworodków, poza tym neonatologowie zajmują się dziećmi już w brzuchu mamy. Wszelkiego rodzaju działania prenatalne są robione właśnie przez lekarzy z tej specjalizacji, a trzeba przyznać, że jest to jedna z trudniejszych w medycynie.

Nie ociągaj się – jeśli podoba Ci się ten wpis, to do zweryfikowania są również podobne zagadnienia na stronie, która jest pod wskazanym linkiem.

Dziecięce ciałka są zbudowane inaczej od ciała dorosłego człowieka. Trzeba znać się nie tylko na dzieciach, ale też na ginekologii i położnictwie. To bardzo odpowiedzialne zajęcie, jednak jeśli dobrze neonatolog pokieruje matką podczas ciąży, to na świecie pojawi się zdrowy i śliczny bobas. Oczywiście zdarza się i tak, że dziecko rodzi się za wcześnie lub występują jakieś powikłania. To na szczęście zdarza się rzadko. Gdy matka będzie pod stałą opieką lekarza zapewne uda się w miarę szybko nad wszystkim zapanować.

lekarze z kliniki

Autor: tu Foto con el Presidente
Źródło: http://www.flickr.com

REHABILITACJA DLA MALUCHA
Wiele osób słysząc o zajęciach rehabilitacyjnych, najczęściej myśli o ludziach po wypadkach, którzy muszą ćwiczyć by odzyskać pełną lub choć częściową sprawność. Tymczasem potrzebna jest też często rehabilitacja dzieci. One muszą ćwiczyć po to by w ogóle mogły być sprawne.

hoplacrd.pl

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dziecko jest dobrze prowadzone od maleńkości to rehabilitacja przyniesie oczekiwane efekty, ale czasem zdarza się tak, że jakaś wada przychodzi z czasem. Poza tym dobrze jest, gdy w niektórych przypadkach rehabilitacja zaczyna się niemalże od razu po urodzeniu. Zdarza się, że i noworodki potrzebują zajęć rehabilitacyjnych. Oczywiście rehabilitacją malutkich dzieci zajmować się będzie inny rehabilitant niż ten, który pomaga wyjść na prostą dorosłym ludziom. Jeśli zależy nam na tym by rehabilitacja naszych pociech była skuteczna musimy pamiętać o systematyczność. Dorosły człowiek jest odpowiedzialny za rehabilitację dziecka, bo ono samo często nie jest w stanie powiedzieć, że coś jest nie tak.