Posted in Zdrowy tryb życia

Problemy jakie spotykają pacjentów państwowej służby zdrowia, zalety prywatnych gabinetów.

Nasza służba lecznicza jest na takim poziomie, że większość chorych nie będzie nawet chciała cokolwiek o tym mówić, bo ich wypowiedzi musiałyby być bardzo wulgarne. Czekanie na przyjęcie do lekarza przez kilkanaście miesięcy, kłopoty ze zrobieniem podstawowych badań i brak dostępu do potrzebnych leków to jedynie niektóre z problemów, z jakimi borykają się chorzy.

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

A zawirowań co chwilę jest coraz więcej, bo niestety ministerstwo odpowiedzialne za zdrowie zamiast wprowadzić kolejne reformy pozwalające rozwiązać problemy, to skupia się na wymyślaniu następnych, jeszcze dziwniejszych regulacji. Trudno się więc dziwić, że spora ilość chorych zwyczajnie rezygnuje z publicznej służby zdrowia i udaje się prywatnie do specjalisty. Od wielu lat coś takiego ma miejsce z dentystami i ginekologami, lecz dołączają do nich kolejni specjaliści. Przy poważnej chorobie półtorej roku czekania może bardzo pogorszyć stan pacjenta, więc jeśli tylko będzie go na to stać, to coraz częściej wybiera on wizytę w prywatnym gabinecie.

Z prywatnych usług lekarskich od wielu lat korzystają wszystkie firmy, bo medycyna pracy (strona internetowa) Warszawa Ursynów – usługi medyczne, w żaden sposób nie jest refundowana z NFZ. Ostatnio także firmy wprowadzają jako bonusy pakiety medyczne, jakie zyskują dużą popularność wśród zatrudnionych. Jeszcze niedawno znane były jedynie w największych koncernach, dzisiaj nawet mniejsze, zatrudniające kilkanaście osób mogą bez żadnego problemu taki pakiet wykupić. Pakiety lekarskie są również bardzo doceniane przez osoby, które z nich korzystają.

lekarz specjalista

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wykupywane są one w jakiejś medycznej sieci, która po pierwsze zatrudnia najlepszych specjalistów, a dodatkowo gwarantuje dostanie się w zasadzie bez kolejek. Często pakiety są zróżnicowane w zależności od dostępności do specjalistów, a tym samym będą się różniły wysokością opłat za nie. W podstawowych będzie na przykład tylko internista, dermatolog warszawa ursynów (Lecznica Ursynów) i ginekolog, a w wyższych pojawiają się następni specjaliści, do których można się udać w razie potrzeby.