Posted in Zdrowa dieta

Pragniesz zrzucić na wadze i czuć się wyśmienicie – dowiedz się, którą dietę rzeczywiście warto zastosować

Nie tylko w Rzeczypospolitej Polskiej, ale i na całym świecie, co chwilę popularność zyskuje określona dieta. Często to tak zwana dieta cud. Działa moment. Określona osoba zrzuca na wadze, czyje się dobrze, ale po krótkim czasie zjawia się efekt jojo. Wszystko powraca do poprzedniej formy, a osoba, odchudzająca się, raz jeszcze traci nadzieję. Ponownie wszystko spełzło na niczym.

sprawdź dodatkowe informacje

Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko dlatego, że miast wcześniej zebrać jak najwięcej informacji i zdecydować się na dietę, która rzeczywiście może nam pomóc,kusimy się na każdą, która w określonym przedziale czasu jest popularna, uważana za najlepszą i do tej chwili niespotykaną. A istnieje kilka, które od dawien dawna są proponowane i przez ludzi, którzy się im poddali i lekarzy. Wśród nich znajduje się surowa dieta (zobacz idź tutaj) – witarianizm – kliknij po więcej informacji. Dieta RAW w Polsce (bo i taką ma nazwę) jest znana od dawna, jednakże nadal musi przekonywać do siebie wielu. Jaka jest tego przyczyna? Część osób sądzi, iż z natury jesteśmy mięsożerni, a spożywane jedynie warzywa i owoce nie są w stanie zapewnić właściwej liczby kalorii. Oto pierwszy mit, który należy obalić. Rzecz oczywista, surowa dieta to różne owoce (brzoskwinie, kiwi, jabłka i tak dalej), warzywa (papryka, rzodkiewka, cebula itd.), rośliny strączkowe (fasola i soczewica), ziarna (przeróżne zboża, owies), orzeszki i nasiona (przykładowo migdały, słonecznik, ziarna lnu), ale także jajka, produkty mleczne, ryby orazmięso.

Najistotniejsze, by nie były pasteryzowane, gotowane lub pieczone. Uważa się, iż obróbka termiczna jest szkodliwa i niszczy wszelkie witaminy. Kolejny mit – dieta nie gwarantuje odpowiedniej liczby kalorii. Nieprawda. Dieta ma wszystko to, co jest niezbędne do zdrowego funkcjonowania. Odrzuca gotowanie, wraca do pierwotnego odżywiania.

Dieta RAW w Polsce jest opisana na wielu stronach www. Wystarczy poświęcić moment, aby dowiedzieć się na jej temat wystarczająco dużo, by samodzielnie się z nią zmierzyć. Wiele osób podaje jadłospisy, poleca dane towary, a nawet sklepy czy gospodarstwa, w których istniej szansa zaopatrzenia się w świeżą żywność. Istnieją także fora, na których można znaleźć osoby, które od lat wykorzystują dobrodziejstwa tej diety i mogą pomóc wszystkim początkującym.