Posted in Biznes a zdrowie, Finanse a sport

Poznaj czym jest i jak ważny jest networking

Niejeden dyrektor zdaje sobie na pewno sprawę jak istotna jest reklama oraz dobra renoma firmy. Nie ma rzeczy, która tak nie zepsuje nam hipotetycznego rynku, jak niekorzystna opinia jakiegoś naszego byłego klienta. Zła opinia będzie dla naszej spółki bardziej źle wpływająca niż nawet jakaś usterka w naszej firmie. Nic tak nie psuje marki w branży jak właśnie czarna reklama.

wspólna praca nad projektem

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego, aby stworzyć dla siebie świetną markę, warto w swoim biznesowym otoczeniu stworzyć grupę zaufanych ludzi, klientów, współpracowników i osób pracujących w tej samej branży. Tworzenie dobrych kontaktów poprzez spotkania z innymi osobami bądź połączone działania z innymi firmami mogą nam całkiem dużo dać.

Absorbuje Cię opisywana problematyka? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta polecana strona (https://www.workservice.pl/poradniki/jak-mozesz-poznac-swoje-mocne-i-slabe-strony/) na pewno również będzie godna zainteresowania.

Jeżeli jesteśmy młodą firmą, jaka dopiero rozpoczyna działalność w jakiejś branży, to wspólny projekt bądź działanie z większą spółką może dać nam sporo ważnych doświadczeń. Zasadniczo współpracujemy z firmą, jaka jest w branży już od lat i również ich metody kontaktu oraz pracy na rzecz klienta powinny nam uzmysłowić w jaki sposób powinniśmy działać oraz jakich pomyłek wystrzegać się w przyszłości. Taka sieć kontaktów, czyli networking może przyjść nam z pomocą jeśli akurat wpadniemy w jakieś problemy i w pojedynkę będzie problem, aby wyjść z tych tarapatów.

Jednak w jaki sposób zbudować taką sieć wzajemnych relacji? Jeśli dopiero zaczynamy oraz nie mamy akurat zbyt dużo kontaktów, to wskazane jest w takim momencie brać udział w różnych konferencjach tematycznych. Takie konferencje (zobacz sale konferencyjne poznań) mogą nas wiele nauczyć, pokazując w jaki sposób mamy prowadzić naszą firmę a także co rozwijać od samego początku. To też miejsce gdzie można wykonać dość dużo formalnych ewentualnie nieformalnych rozmów z przedstawicielami innych spółek. Takowe spotkania to dobry grunt do stworzenie relacji biznesowych. Jeśli na wyjeździe uda nam się nawiązać z kimś kontakt, to bardzo dobrze go później podtrzymywać poprzez rozmowy telefoniczne albo kontakt mailowy – Buena Vista Media Group Rafał Wójcicki.

praca przez internet

Źródło: freepik.com
Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na aktywne działanie i stałe jeżdżenie na takie zjazdy, jeżeli z jakichś przyczyn nie mogliśmy uczestniczyć w tych imprezach, to równie dobry będzie Internet, gdzie możemy dopisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy podglądać fora branżowe. Pamiętajmy, że wszelkie fora internetowe to dobre miejsca na uzyskiwanie informacji.