Posted in Zdrowa dieta, Zdrowy tryb życia

Posiadamy tylko jedno zdrowie

Zdrowie ma się tylko jedno, więc uważaj żeby coś Ci się nie stało, słyszeliśmy to chyba wszyscy, czy to ust mamy czy babci. Przyznajmy, że kiedy to usłyszeliśmy w zwyczaju najczęściej machnęliśmy ręką, by później pobiec na podwórko i znowu ryzykować. Byliśmy niedojrzali i nie znaliśmy konsekwencji. Mieliśmy do tego prawo, dzieciństwo ma się jedno i należy wykorzystać je należycie. Teraz, kiedy mamy już o wiele więcej lat stale słyszymy te pamiętne słowa i co więcej, zgadzamy się z tym. Tym bardziej, jeśli mamy swoje dzieci powtarzamy im to mimowolnie.

lekarstwa i witaminy

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tak to się dzieje, im jesteśmy starsi, tym mocniej należy liczyć się z najważniejszą wartością – zdrowiem. Nie można sobie z nim pogrywać, bo można sparzyć się jak w trakcie igraszek z ogniem. Nie możemy wystawiać go na próbę, gdyż będziemy jeszcze długo o tym pamiętać. Nie powinniśmy przede wszystkim przedkładać go na inne sprawy, bo zdrowie ma się tylko jedno, w razie kłopotów możliwe, że nie otrzymamy drugiej szansy.

Wraz ze stawaniem się coraz starszym coraz mocniej się o tym przekonujemy, coraz bardziej zdecydowanie przeszkadzają nam różnego rodzaju zdrowotne problemy.

Zainteresował Cię objaśniany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten link – więcej przeczytasz w treści.

To, co dawniej nie stanowiło problemu nagle, jakby uderza w nas z wielką siłą, a my sami jesteśmy w szoku dlaczego właśnie tak się obco czujemy. Coraz częściej bierzemy tabletki na głowę i od bólu pleców, coraz bardziej doskwierają nam stawy, więc sięgamy po najlepsze środki (Lioton 1000 czy Flexus), z byle małostką idziemy do fachowca, gdyż czujemy, że możemy sobie z tym sami nie poradzić.

listki z tabletkami

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jakby tego było mało naokoło słyszy się o dziwacznych przypadłościach i wirusach, jakie mogą nas w każdej chwili zaatakować. Nie wiemy czy nasz organizm sobie z tym da radę, bo nie jesteśmy przecież już najlepszego zdrowia. Radzimy się przyjaciół i zastanawiamy się czy tylko z nami jest tak niedobrze, lecz uspokajamy się, bo słyszymy od nich to, co chcieliśmy usłyszeć: to normalne, ja też tak mam. Z drugiej strony wiele osób nie potrafi się przyznać do gorszego funkcjonowania, do jakichś dolegliwości. To jest smutne, wiadomo, gdyż nagle człowiek musi uznać wyższość dolegliwości, z jakimi wcześniej doskonale sobie dawał radę.

Czujemy wtedy, iż przegrywamy, lecz walczymy dalej. Zwyciężamy. I tak dalej.

Znajdujące się w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź tutaj (http://www.pl.babor.com/), na której znajdziesz podobne zagadnienia.

Nie poddajemy się, poddajemy się, wygrywamy, przegrywamy, ta batalia określa nasz człowieczy los, w końcu jesteśmy tylko ludźmi i musimy się liczyć z typowo ludzkimi ograniczeniami.