Posted in Sprzęt dla sportowców

Piłki do tenisa rekomendowanych marek oraz ich typy

Piłki do tenisa bezsprzecznie są znaczącym elementem wyposażenia do tenisa, bo bez nich nie rozegrałby się przecież żaden mecz. Tak więc mimo tego, iż zdołałoby się wydawać, iż piłka do tenisa jest niewiele znaczącym elementem, tak właściwie spełnia ona niesłychanie znaczącą rolę. Kupując piłkę do tenisa trzeba zwrócić baczną uwagę na parę niezwykle ważnych rzeczy, takich jak na przykład marka i typ piłki do tenisa.

tenis

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinno się wybierać piłki tenisowe wyśmienitych marek, czyli znanych i cenionych wśród pasjonatów tenisa.

Przedstawione w niniejszym materiale informacje są istotnie godne zainteresowania, jednak kliknij także ten użyteczny link – on na pewno również Cię zaabsorbuje.

Znani producenci piłek tenisowych oferują produkty wysokiej jakości, a to niezmiernie ważne, by wybrana przez nas piłka do tenisa była trwała, solidna i charakteryzowała się wyśmienitą odpornością. Na rynku można odnaleźć przynajmniej kilku ogromnie dobrych fabrykantów sprzętu tenisowego, jacy proponują też najlepszej jakości piłki do tenisa.

Kolejną rzeczą, jaką też powinno się wziąć pod uwagę kupując piłkę do tenisa jest jej rodzaj oraz stworzenie. Powinno się wziąć pod uwagę także parę innych parametrów. Przykładowo piłka do tenisa powinna mieć jednolitą powierzchnię, a szwy nie mogą mieć zewnętrznych ściegów. Do tego waga piłki musi się wahać między 56 i 59,4 gram. Poza tym wybierając piłkę do tenisa zapewne powinno się także zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, na jakim dana piłka będzie stosowana. Czytaj więcej: .

Współcześnie możemy wyróżnić piłki tenisowe stworzone do gry na twardej nawierzchni czy też na cegle lub betonie. Każdy typ piłki przeznaczonej na inny typ powierzchni charakteryzuje się trochę innymi parametrami. Wybór właściwej piłki do tenisa jest niezmiernie istotny, gdyż wpływa na całą grę, a także na czerpanie z niej uciechy.

tenis

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach piłki tenisowe zdołamy podzielić na dwie główne kategorie – piłki ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Piłki ciśnieniowe są lżejsze oraz bardziej miękkie, dzięki nim dopuszczalne jest bardzo dobre kontrolowanie gry, są one zalecane fachowcom. Z kolei piłki bezciśnieniowe cechują się większą twardością, posiadają grubszy środek wskutek tego wolno je użytkować przez długi czas, niemniej kontrolowanie uderzenia jest w tym wypadku lekko trudniejsze.