Posted in Bez kategorii

Niekiedy w małżeństwach jest tak, że narasta kryzys i należy iść na terapię dla par

Życie jest trudne oraz pędzi nieprzetrwanie. Z tego powodu o relacje należy troszczyć się jak o delikatny kwiat.
Mnóstwo małżeństw w obecnych czasach przechodzi duże momenty.

terapia

Autor: Centrum Medycyny EstetycznejScan
kobieta

Autor: Nova
Źródło: http://www.flickr.com
Część z nich niestety się rozwodzi. Nie musi to się tak skończyć, jeżeli zapiszemy się na terapię dla par. Tam profesjonalista da nam wskazówki, jak rozwiązać główne trudności, ale również sprawi, że wspomnimy, dlaczego pokochaliśmy naszą drugą połówkę. Życie w obecnych czasach leci niemiłosiernie. Wszyscy wiele pracują. ludzie powoli przestają ze sobą rozmawiać oraz spędzać wspólnie czas. To przekłada się na jakość relacji. Jeżeli do tego dodamy dodatkowo przykładowo problemy dnia codziennego, choćby na przykład problemy finansowe czy z wychowywaniem nastolatków, to mamy zaogniający się kryzys. On na pewno nie pojawi się od razu. Będzie narastać stopniowo i niemal niezauważalnie. Ale później okazuje się urosnąć już do tak wielkich rozmiarów, że jako małżeństwo nie możemy z niego samodzielnie wyjść. Z tego powodu tak ważna jest terapia.

Jeśli sądzisz, że musisz znaleźć zbliżone materiały, to przeczytaj wskazówki (https://introwertus.pl/leczenie-depresji/) – to nieco odmienny punkt widzenia, ale również jest godny uwagi.

Na sofie u specjalisty będziemy w stanie powiedzieć o wszystkim, co nas boli. Ale bez krzyków oraz obrzucania się błotem. Psycholog zadba tu o spokojny przebieg sesji. Spróbuje również razem z nami przepracować stare żale i aktualne problemy. Dzięki niemu nauczymy się ponownie ze sobą rozmawiać.

Odkryjemy również, że o związek trzeba się troszczyć, bo przecież nic nie było nam dane raz na zawsze. Wspaniałe małżeństwo jest niczym cudowny kwiat — należy go podlewać i dostarczać mu słońca. Tak samo jest z miłością.