Posted in Bez kategorii

Młode osoby po studiach stają obecnie przed ciężkim wyborem

Młodzi ludzie po studiach stają dzisiaj przed trudnym wyborem. Potrzebują z jednej strony szukać takiej pracy, żeby pozwolić sobie na normalny byt, z drugiej strony jednak liczni absolwenci chcieliby poza normalną pensją mieć możliwość rozwijania swoich pasji. W chwili obecnej znajduje się na rynku pracy wiele osób pragnących odnieść sukces zawodowy.

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
O ile w pośród absolwentów studiów ścisłych jest to w miarę proste, to w przypadku humanistów jest w wiele gorzej. W naszym kraju na ogół nie dostrzega się potencjałów płynących z działań przyszłościowych. Zwykle najważniejsze jest to, co tu i teraz, realizacja działania na cito, w tej chwili, nie myślimy o planowaniu, nie dostrzegamy, że planowanie jest podstawową siłą napędową nowych technologii.

Podejście humanistyczne daje możliwość zrobienia jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą zauważalne w postaci długoterminowych sukcesów. Najważniejsze obecnie w w szybko rozwijających się krajach jest planowanie. Istotne wyjątkowo jest w tym wszystkim podejście humanistyczne. Związane jest to z uniwersalizmem moralnym oraz przeświadczeniem, że wszystkie rzeczy jakie robimy muszą posiadać skutki pozytywne dla całej ludzkości. Dalej

praca

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się edukować młodych ludzi i rozwijać na to, żeby w najbliższych latach absolwenci potrafili planować przyszłościowo, troszcząc się o następne pokolenia, kłaść nacisk podejście moralne, nie jedynie pragmatyczne. Niestety nie dzieje się tak aktualnie w naszym kraju w procesach politycznych oraz kulturowych. Utyka niezwykle mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Bardzo dużo pieniędzy publicznych marnuje się a do tego stosowna większość tych pieniędzy nie przyniesie odpowiednich skutków.

Jeżeli poszukujesz pokrewnych wiadomości na taki wątek, to śmiało sprawdź to użyteczne opracowanie – ono także będzie godne Twojej uwagi.

Taka sytuacja odzwierciedla się rownież trudną sytuacją na rynku pracy. Nie chcemy zatrudniać osoby, która stworzy spójny wizerunek placówek w jakimś mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiejkolwiek idei, tu i teraz, bez inwestycji w badania (zobacz badania okresowe w czasie pracy) i przyszłość. W ten sposób nie tylko niszczy się gospodarkę, ale też nie wspiera się idei ciągłego rozwoju. Ma to odbicie nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach Polski, oferty pracy cieszyn dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.